Na břevnovském oválu se divákům představili tradiční účastníci nejprestižnější tuzemské soutěže, loňští mistři ČR AK Markéta Praha, AMK ZP Pardubice a vicemistři z minulé sezony AK Slaný. Čtvrtým účastníkem je česko-polské seskupení, nese název EBEBE Speedway Team a domácí stadion má v Liberci.

Závod až do samého závěru nabídl dramatickou podívanou a od samého začátku bylo patrné, že o stupně vítězů se rozhoří boj mezi domácím celkem, Pardubicemi a Slaným.

Východočeši si od jízdy č. 9. začali vytvářet určitý náskok, který činil po jízdě č.15 jak na slánský AK tak na domácí AK Markéta devět bodů. To manažery Milana Macha a Tomáše Topinku přimělo nasadit Jokery (mohou získat dvojnásobný počet bodů), aby eliminovali v rozjížďce č.16 náskok vedoucího celku.

Povedlo se to hlavně zkušenému Polákovi Mateuszi Szczepaniakovi, který v závodě nahradil tradiční jedničku Jakuba Jamroga. Důvoru Milana Macha splatil šesti body a rázem se AK Slaný vrátil do hry a na ZP ztrácel tři body.

A protože tým chytil naději, v posledních čtyřech jízdách manko úplně zlikvidoval, srovnal se s Pardubicemi na 37 bodech a o vítězi mítinku tak musel rozhodnout rozjezd.

K němu se postavili Václav Milík a Mateusz Szczepaniak, který na českého jezdce nestačil, a tak slavila Zlatá přilba.

AK Slaný do úvodního závodu nastoupil ve zbrusu novém polském obsazení své sestavy. Jakub Jamrog měl v Polsku odložený závod I. ligy, Oskar Polis je zraněný, a tak byli povoláni mladý Robert Chmiel a zmíněný zkušený Mateusz Szczepaniak. Ti vedle stálice slánské sestavy Eduarda Krčmáře a dvojice juniorů Bruna Belana a Matěje Frýzi předvedli svůj standardní výkon a i česká enkláva přidala potřebné body. I proto Slánští zaslouženě útočili na vítězství v závodě.

Výsledky: 1.AMK ZP Pardubice 37+3 (Matouš Kameník 4b., Václav Milík 13 + 3b., Andržejs Lebeděvs 13b., Hynek Štichauer 7b., Jan Jeníček 0b.), 2. AK Slaný 37+2 (Mateusz Szczepaniak 16 + 2b., Eduard Krčmář 11b., Robert Chmiel 8b., Bruno Belan 2b., Matěj Frýza 0b.), 3. AK Markéta Praha 32 (Jan Kvěch 12b., Adam Bednář 8b., Daniel Klíma 3b., Josef Franc 5b., Petr Chlupáč 4b.), EBEBE Spedway Team 22 (Tomasz Orwat 2b., Lars Skupieň 9b., Jedrzej Chmura 0b., Patryk Wojdylo 11b.).