„Těší mě, že i po tolika úspěších kluky nepřestalo bavit vyhrávat," těšilo kouče Alpiqu Drahomíra Kadlece.

Jeho tým musel za stavu 1:1 nejprve doslova vydřít sobotní duel na mokrém hřišti. Jeho hrdinou byl útočník Radim Štěpáník, který byl u všeho podstatného. Dal gól na 1:0, pak ale zazdil obrovskou šanci a po chvíli v oslabení fauloval a Vlašim Nýdlem dvojnásobnou přesilovku využila. „Do kabiny se mi po druhé třetině neodcházelo moc dobře, ale kluci mě podrželi, my si nic nevyčítáme," říkal Štěpáník, který ve třetím dějství po nádherné individuální akci překonal brankáře Straku a rozhodl. „Kluci mi pomohli výborným cloněním před brankářem. Jestli bude v neděli sucho, bude to pro nás výhoda, jsme pohyblivější," předpovídal Štěpáník a dobře věděl, co říká.

V neděli bylo sucho a Kladno kromě začátku a úplného konce soupeře téměř k ničemu nepouštělo. A po výborné hře vyhrálo 4:1 a celkově 3:1.

Zásadní bylo, že na začátku Kladno přečkalo pár šancí soupeře a v závěru první třetiny Příhodou a Schnaubeltem dvakrát udeřilo. A ve druhé třetině už vládlo, soupeře zle svíralo a Kudela zvýšil na 3:0.

Jeho zásah vyhnal vlašimskou jedničku Straku z brány, náhradník Šupík ale chytal výborně a inkasoval až z hole Šrámka ve třetím dějství.

Teprve za stavu 4:0 hosté rychle využili Duškem přesilovku, ale scházelo jim už jen deset minut, v nichž sice zapnuli na vysoké obrátky, ovšem skvělého Jana Jirotku, který po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem play-off, už nepřekonali.

A pak už začaly velké oslavy, převlékání do připravených triček a čepic Mistr extraligy a hlavně, předání zlatých medailí a z rukou předsedy ČMSHbl Josefa Kozla pohár pro českého mistra.

Poděkování patří rovněž Vlašimi za výborné zápasy a sportovní vystupování zejména na závěr ceremoniálu. Včetně fanoušky v uvozovkách nenáviděného Tomáše Wróbela, nejlepšího hráče hostů, který pro úspěch dělal maximum. "Kladno má strašně běhavé mladé kluky a my věřili, že na menším kladenském hřišti bude hrát lépe. A možná i hráli, jenže neproměňujeme šance, navíc jejich obrana není náhodou skoro celá reprezentační, vzadu prostě hráli neskutečně, to před nimi smekám," říkal Wróbel, který nehledal výmluvy ani v tom, že Vlašimi scházelo pár hodně důležitých hráčů, hlavně Nýdl s Blaškem. "Určitý faktor to byl, ale my ostatní njsme museli hrát. A opakuji, Kladno narozdíl od nás dalo své šance a titul mu patří právem," dodal chlapík, který přiznal, že hraje nepříjemný hokejbal, ale dělal to pro tým. "Škoda, že se nepřidali víc ostatní, abychom dostali Kladno z pohody," zalitoval. 

Trenér Kladno Drahomír Kadlec překonal v sezoně zlou chvíli v podobě selhání srdce, ale dostal se do formy a svůj tým také. A jak on to umí, tak v pravou chvíli, o víkendu by Alpiq porazil málokdo na světě. „Těžko se dá porovnat třeba s prvním titulem proti Habešovně, kde to bylo městské derby a pro nás první titul. Ale každý rok je to těžké, to se nemění," říkal poté, co malé dcerce pověsil medaili na krk.

Tým oproti loňsku vyměnil minimálně, přibyli vlastně jen Schnaubelt, který se po problémech spojených s mládím probral a zahrál fantastické play-off. A také hrál šikula Šrámek. Synovec fotbalového kouče Petra Caise loni chyběl kvůli zranění, které si zbytečně přivodil při rekreačním sportu. Mimochodem oba kluci dali v neděli branku.

„Šnóblik se k tomu postavil čelem a sám chtěl, to pro mě bylo podstatné. Mám z toho příjemný pocit. Co se týče Šrámise, my jsme klukům ani letos nic nezakazovali, ale oni sami nikam nechodili," dodal jeden z neúspěšnějších trenérů v České republice, který se těšil hlavně na oslavy a nastávající mistrovství světa, kde povede český výběr, zatím vůbec řešit nechce.

Alpiq Kladno - HBT Vlašim 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Branky a nahrávky: 10. Příhoda (Pospíšil), 15. Schnaubelt (Kudela, Pražák), 20. Kudela (Nosek), 34. Šrámek (Nosek) – 36. Dušek (Topolánek). Rozhodčí: M. Škrobák, P. Škrobák.

ALPIQ Kladno: Jirotka – Pospíšil, Příhoda, Dědič, Kudela, R. Soukup, Šícha – Štěpáník, D. Hnízdil, Špaček, Šrámek, Nosek, Schnaubelt, Ogurčák, Kohout, Pražák.

HBT Vlašim: Straka (20. Šupík) – Švanda, Čičatka, Kieler, Gärtner, Špale, Blažek – Burda, Bartejs, Horák, Průcha, Dušek, Šindelář, Topolánek, Danko, Wróbel, Střecha, Rímský.

close Alpiq slaví, obhájil loňský titul mistra. zoom_in

A jak vypadala atmosféra těsně před a po získání titulu?

| Video: Youtube