Hruban byl pro Gizburga po odchodu Pavla Pumprly jasnou volbou. "Přirozeně to vyšlo na něj, shodli jsme se snadno. Žádné spory. Nikdy ho neslyšíte si stěžovat nebo že by snad nepřijel, že by byl unavený, je vždy na sto procent oddaný národnímu týmu," ocenil Ronem Ginzburg oporu Nymburka, která vyrůstala v Kladně.

Co se týče Farského, pro něj je ve dvaceti letech první nominace do národního týmu dospělých. Slaňák aktuálně hraje nejvyšší soutěž za Brno, předtím získával ostruhy v USK Praha či Jindřichově Hradci. Nominací se mu splnil další sen.

Češi vstoupí do kvalifikace v Pardubicích v pátek 21. února zápasem proti Dánsku. O tři dny později se představí v Litvě. Ginzburgův tým bude kvalifikaci hrát s jistotou účasti na závěrečném turnaji, protože Česko bude v září 2021 hostit v pražské O2 areně jednu ze základních skupin.

I proto se v Pardubicích představí bez některých opor. Vedle Pumprly, jenž ukončil reprezentační kariéru, chybějí i největší hvězda Tomáš Satoranský z Chicaga z NBA, Ondřej Balvín z Bilbaa a Blake Schilb z Remeše. A Ronen Ginzburg slibuje dát skutečně velké minuty mladíkům.

Vyjde to Radku Farskému?