Na reprezentačních srazech se potkávala obě libera. Kladenský Tomáš Kunc mínil, že potom, co se v jednotlivých setech přestalo dařit, brzy skládali zbraně.  

"Byl to první těžký soupeř a bylo vidět, že se stále ještě hledáme. Je tam co zlepšovat," řekl a litoval, že kapitán Jiří Kraffer nastoupil nemocný.

"Nemohl být v optimální formě a také to mohlo mít vliv na nás výkon," dodal.

Na postu libera poprvé porazil Kladno jeho bývalý hráč Milan Moník, který nabádal a upozorňoval spoluhráče na specifickou halu.

"Říkal jsem, že musíme tlumit příjmy a nahrávky musí být nižší, což se nám dařilo. Konečně jsme ukázali, že máme i dobrý servis," uvedl a pochválil mladé hráče, kteří měli v třetím setu velký podíl na obratu skóre.

V úvodní sadě to za stavu 17:22 nevypadalo na dramatickou koncovku. Orli ale zabojovali a při servisu blokaře Kyjanici se dotáhli na jediný bod (23:24). Bohužel pro ně pak soupeř zablokoval útok lotyšského univerzála Platačse.

Druhou část mělo Kladno dobře rozehranou (13:9). Při podání kapitána Lvů, nahrávače Janoucha, však začalo chybovat na příhrávce. Pražané sérií pěti bodů stav otočili a vedení posupně navýšili až na pět bodů.

Do třetího setu vstoupili Orli skvěle. Při podání finského smečaře Seppänena měli k dobru šest bodů (8:2).  

Ani to však nestačilo, protože záluhou servisu mladého smečaře Vodičky to bylo rázem 14:14. Hosté poté sadu rozhodli po dvou esech srbského smečaře Skakiče a dvou nepřesných útocích soupeře (18:22). Blokem využili hned první mečbol.

Kladno - Lvi Praha 0:3.

Sety: -23, -21, -21. Esa: 6:10. Bloky: 5:9. Diváci: 350.

Kladno: Špulák (6), Kyjanica (8), Platačs (9), Kraffer (2), Seppänen (6), van Solkema (2), libero Kunc. Střídali: Hýský (6), Fortuník, Hancock, Lohr.