Ač je Choceň nováček druhé nejvyšší soutěže, přijela do haly Bios sebevědomě, jak se se na třetí tým tabulky patří. První set také vyhrála, v dalších ale měli navrch domácí, byť jejich kormidelník Milan Fortuník nebyl dvakrát spokojený.

„Viděl jsem naše družstvo určitě zahrát lépe. Utkání ovlivnilo zranění ústředního smečaře hostů Šáška," uvedl a pochválil svoje krajní smečaře Podušku a Turského.

„Od druhého setu jsme Choceň přetlačili. Trošku také podlehla tomu, že se utkání nevyvíjelo podle jejich představ," mínil Fortuník.
Uznání zaslouží i nahrávač Mifka, který hraje se zraněným zápěstím. Borec, jenž ukončil spolupráci s ženskou beachvolejbalovou reprezentací, přesto od začátku sezony chyběl na jediném tréninku.

Druhý den nastoupilo Kladno proti prvnímu celku tabulky, rezervě extraligového Brna, která neuhrála ani set!

Domácí trenér si přál, aby proti favoritovi předvedli bojovnost a nadšení stejně jako v v Budějovicích a Dobřichovicích, což se povedlo.
„Výhra s Chocní nás povzbudila a Brno jsme přehráli zaslouženě. Můžeme hrát s každým, pokud se vyvarujeme sérií nevynucených chyb," tvrdil Fortuník a dodal, že družstvo musí spoléhat na kolektivní výkony, poněvadž nemá ve svých řadách jednotlivce, kteří by vynikali.

Těžko prý bude někoho jasně přehrávat.