Ředitel závodu František Tůma očekává účast více než dvou stovek maratonců všech kategorií. Podle dosud přihlášených jmen předběžně vidí favority v domácích kladenských běžcích. Loňský vítěz Jakub Hurych (2:47:51) se před rokem svěřil do péče trenéra Jiřího Klesnila, který by mohl mladičkého borce dovést k pěkným výkonům. "Ze mě kdysi udělal mistra republiky v silničním běhu, a to jsem neměl talent jako Kuba," uvedl Tůma. Mezi ženami má velkou šanci vystoupit na nejvyšší stupínek loni druhá Jana Zímová (3:26:59).


Traťové rekordy jsou pěkně vousaté. Drží je Mulugeta Serbessa ze Sokola České Budějovice 2:27:30 hod. (2009) a Ivana Martincová z Moravské Slávie Brno 2:51:42 hod. (2008).


Kladenský maratón nadále plní podmínky pro získání tříhvězdičkového hodnocení European Athletics Quality Road Race a je zařazován do kalendářů prestižních sportovních webů.


Maratón klub Kladno nezapomíná ani na ty nejmenší. V rámci maratónu pravidelně připravuje i běžecké závody pro děti. "Jsem přesvědčen, že atmosféra soutěžení a radost z dosaženého výsledku pro ně mohou být impulzem k trvalému zájmu o sportování," uzavřel Tůma.