Univerzál Filip Křesťan mínil, že nehráli špatný volejbal. „Zápas rozhodovaly jedna, dvě chyby a my jich udělali o trošku víc než soupeř. Myslím, že pro lidi to bylo dobré utkání, které odpovídalo postavení týmů v tabulce," uvedl.

První sada vyzněla pro Kladno a lámala se za stavu 13:13, kdy třemi body odskočilo.

V druhém dějství vedlo 9:6, z výhry se však těšily Vary. V následné části dominovaly, když Kladnu od stavu 11:11 nic nevycházelo a proti domácímu válci uhrálo pouze pět bodů.

Ve čtvrtém setu bylo najednou všechno jinak. Hosté vedli 13:8, do koncovky se ale šlo za stavu 21:21. Od té chvíle už bodovali jen Kladenští.

„Je to cenný bod. Pozitivní je, že jsme se dokázali sebrat a dotlačili to do tie breaku. Člověk musí nevydařený set hodit za hlavu. Mně to problém nedělá," řekl Křesťan.

Pátou sadu zahájilo Kladno famózně (3:0), ve chvíli, kdy se ujali vedení domácí (12:11), nabídnutou šanci nepustili.

Univerzál hostů v utkání zaznamenal jedenadvacet bodů. „Čekal bych víc. Cítil jsem se dobře, a jelikož týmu moje body moc nepomohly, musím ještě přidat," usmál se.

Karlovarsko – Kladno 3:2.
Sety: -20, 22, 16, -21, 13. Čas: 124 minut.
Kladno: van Haarlem (3), Hietanen (11), Hýský (15), Křesťan (21), Zajíček (9), Trojan (6), libero Sparidans. Střídali: Dillien, Lenc, Syrůček.