Flattrack je jednou z nejstarších forem motocyklového soupeření. Tato disciplína zaznamenala rozmach v USA po druhé světové válce, kdy odvážní muži na poměrně málo upravených motocyklech sváděli souboje na hlinitopísčitých oválech, v driftu, v rychlostech kolem 160 km/h.

V současné době jezdí většina profesionálních týmů dva různé stroje, které jsou nasazovány právě podle délky a povahy trati. Jednoválce jsou lehčí a logicky se používají na ovály krátké a TT, zatímco na 800 m a delších tratích může vyniknout krouticí moment a top speed, kterým oplývají dvouválce.

Právě na tomto typu tratí kraluje tradičně značka Harley-Davidson, zejména s modelem XR750, který sbírá vavříny v tomto sportu již několik desetiletí.

U nás uvidíme tuto klasickou motocyklovou bitvu dvojzávodu nazvaného Flattrack Weekend 2010, 5. a 6. června – v sobotu v Mariánských Lázních.

Oba závodní dny budou obohaceny o další atraktivní podívanou – plochou dráhu quadů (mezinárodní účast), jednání vedou organizátoři i o doplňkových jízdách veteránských závodních strojů Harley-Davidson. Ve Slaném se každopádně bude nač dívat.

(ber, rm)