Pro FBC Kladno byla účast na Prague Games premiérová. I přesto se nedalo říct, že by šly jeho týmy do turnaje v roli absolutních outsiderů. Pro kategorii chlapců B16 měl být prvním krokem k obrovskému úspěchu postup ze skupiny. Cíl to byl ambiciózní, protože právě kategorie B16 byla obsazena spoustou zvučných jmen z naší republiky i cizích zemí. Navíc díky rekordnímu počtu 48 přihlášených družstev byl systém v této kategorii složitý. Ze šestičlenné skupiny se postupová cesta otevírala jen dvěma nejlepším.


Kladenští nastoupili k premiérovému utkání proti Pepinu Ostrava, které mělo mít z čtyř českých klubů papírově nejlepší předpoklady k postupu přes dvojici švédských hostů. Zápas se hrál v T-Mobile aréně a na jeho konci již nikdo nepochyboval, že se jedná o jedno z nejlepších střetnutí v turnaji. Kladenské hnala dopředu mohutná podpora dívčího týmu, který vytvořil v hledišti úžasnou atmosféru.


Výsledek se přeléval ze strany na stranu a nakonec se zastavil na stavu 4:3 pro Kladno – senzace byla na světě! O branky se postarali Petr Lacko, dvakrát skóroval Vašek Linhart a jednou se trefila posila z Kadaně – Vilda Vopelák. Vítězství výrazně oživilo postupové ambice FbC a především dokázalo, jak kvalitní a vyspělou hru je tento mladý tým schopen předvádět.


Druhý duel sehrálo mužstvo proti prvnímu švédskému soupeři, IBC Engelholm, který i přes vysoce vyrovnaný vývoj strhl lepší produktivitou vítězství na svou stranu a zvítězil 3:1. Druhý den přinesl pro kladenské chlapce zklamání. I přes výborný výkon ztratili díky několika chybám vedení 2:1 a prohráli se švédským Sundets IF 2:5. V tu chvíli se rozplynuly šance na postup, ale Kladno nesložilo zbraně a šlo za svým cílem – být nejlepším z českých účastníků skupiny A.


Ambice potvrdili střelci jednoznačným vítězstvím proti Českobudějovickým lvům – 8:1. V posledním vystoupení s už menším nábojem mladíci nepolevili a nedovolili překvapení – vyhráli nad Lhokamem Praha 2:0. O čisté konto se rovnocenným výkonem podělili oba brankáři – Lukáš Kuďousek a Radim Neuman.

Více v dnešním Kladenském deníku.