Nejvyšší orgán sdružení prodloužil mandát stávajícího vedení v čele s předsedou Zdeňkem Jirákem a místopředsedou Ondřejem Fuchsem. Není se čemu divit, právě ukončený ročník byl zatím nejúspěšnější ve více než desetileté historii kladenského florbalu.


Velký úspěch zaznamenali v samotném závěru mladší žáci, kteří si na posledním turnaji vybojovali titul nejlepšího družstva Severozápadní florbalové unie. Příjemným překvapením byly výkony nově utvořeného družstva juniorek, jež postupně získávalo zkušenosti a dokázalo držet krok s mnohem vyzrálejšími týmy. Špičkou ledovce je pochopitelně postup mužů do 1. ligy. Tím však ambice klubu nekončí. V Kladně by rádi v horizontu několika let hráli také extraligu. „Pochopitelně se ale také vyskytly neúspěchy. Tím hlavním je sestup dorostenců z extraligy,“ zůstává realistický Zdeněk Jirák.


Od příští sezony připravuje FBC několik novinek. Do ligových soutěží budou kromě sedmi stávajících družstev přihlášeni také elévové a ženy. „Znamená to, že budeme mít kompletní strukturu mužských soutěží a konečně můžeme hrát na Kladně florbal i s dětmi ve věku šesti let. Kladno se také postupně stává jedním z významných center ženského florbalu. To potvrzuje skutečnost, že jako jediný klub v kraji máme družstva juniorek,“ pyšní se Jirák.


Koncem května začne florbalistům letní příprava. Kromě toho je čeká také slavnostní událost - Galavečer kladenského florbalu, jenž se uskuteční 2. června v Divadélku. Poté se již rozběhnou přípravné turnaje na nadcházející ročník. Jedním z nich bude také přímo v Kladně pořádaný KEB CUP pro kategorie juniorek a mužů.