Od 15 hodin budou na programu soutěže pro příchozí, důležitým krokem je pak oficiální oznámení o zahájení spolupráce mezi ECK Generating a FBC Kladno. Zástupce společnosti symbolicky předá dres vybrané juniorce. Juniorské družstvo dívek ponese v sezóně 2008/2009 název FBC ECKG Juniorky Kladno. Dívčímu florbalu se na Kladně velmi daří. Vážíme toho, že se nám podařilo získat pro jeho další rozvoj tak významného partnera.

Tahákem akce je pokus o zápis do České knihy rekordů v nejrychlejším sestavení mantinelů florbalu. Stávající drží borci Pelhřimova, kteří zvládli postavit hřiště za 71 sekund. Šestnáctičlenné družstvo Kladna je pestře složeno – jsou v něm zástupci různých věkových kategorií i fanoušků. Při pondělním tréninku tým dokázal rekord nanečisto překonat.

V rámci akce předá zástupce Jágr teamu Luboš Rys šek v hodnotě 20 000 korun sdružení Dobrý skutek, které se zabývá charitativní činností. FBC Kladno se rozhodlo přispět tím, že na Dni kladenského florbalu bude dobrovolné vstupné a výtěžek z něj poputuje rovněž na charitativní účely.

Na závěr se od 16.30 hodin uskuteční utkání mezi FBC Kladno a družstvem osobností. Za něj nastoupí několik hokejistů HC GEUS Kladno v čele s Jaroslavem Kallou, Richardem Divišem, Markem Trončinským a fotbalistou Václavem Kalinou. Zahraje si rovněž moderátor Radia Relax Jan Lukavský.

„Rád bych pozval všechny sportovní příznivce, aby přišli na Den kladenského florbalu a třeba se i aktivně zapojili do připravených soutěží. Věříme, že se sportovně-zábavní odpoledne vydaří a udělá florbalu v našem městě další dobrou reklamu. Myslím, že především pokus o zápis do České knihy rekordů, který se uskuteční asi v v 16.30, a následné utkání týmu osobností stojí zato,“ zve předseda klubu Zdeněk Jirák.