Pořádající oddíl FBC Kladno připravil pro příchozí atraktivní program za účasti vzácných hostů. Během dne dorazilo do haly na sedm stovek diváků z řad veřejnosti, kteří se sami mohli zapojit do dění na ploše.

První část, která následovala hned po utkání finále české extraligy mezi pražskými Střešovicemi a Vítkovicemi (Pražané neměli k dispozici halu) patřila dovednostním soutěžím. Vítězem slalomu se stal David Fojt. Věcnou cenu mu předal někdejší hokejový mistr světa a otec dvou českých reprezentantů František Kaberle starší.

Následně předseda klubu Zdeněk Jirák oznámil, že generálním sponzorem dívčího florbalu FBC Kladno se stává společnost ECKG. Družstvo juniorek ponese v příští sezoně název FBC ECKG Juniorky Kladno. „Velmi nás těší, že se nám podařilo získat tak významného partnera. Dívčí florbal je v Kladně na velkém vzestupu. Jsem rád, že díky podpoře ECKG se před námi otevírají nové možnosti pro jeho rozvoj. Věřím, že stojíme na začátku úspěšné spolupráce, která nám přinese mnoho radosti,“ řekl Zdeněk Jirák.

Po této slavnostní chvilce následoval zmíněný pokus o zápis do České knihy rekordů. Šestnáctičlenné družstvo pod vedením Jana Hollmanna se rozhodlo atakovat rekord borců z Pelhřimova, kteří vytvořili stávající maximum 1 minuta a 11 sekund. V nervy drásajícím pokusu nakonec přálo Kladeňákům štěstí a okořenili Den kladenského florbal s KEBem rekordním časem 1:10,7! „ Výkon byl založen na bezchybné taktice, která může v budoucnu přinést ještě lepší čas,“ shrnul Jan Hollmann.

Po překonání rekordu předal populární Luboš Rys za Jágr Team dvacet tisíc korun společnosti Dobrý skutek, která se věnuje charitativní činnosti. FBC Kladno se rozhodlo také podpořit dobrou věc a věnovalo Dobrému skutku výtěžek z dobrovolného vstupného ve výši 2700 korun.

Na závěr Dne kladenského florbalu připravili organizátoři utkání, v němž se střetlo družstvo FBC Kladno složené z hráčů a hráček různých věkových kategorií proti týmu osobností. V jeho dresech nastoupili hokejisté Jaroslav Kalla, Richard Diviš, Marek Trončinský a Jan Rudovský. Hvězdný kádr ještě vyšperkoval fotbalista Václav Kalina a moderátor Radia Relax Honza Lukavský, který bravurně moderoval celý program. Tým osobností dokazoval, že si s florbalovým míčkem dobře rozumí, a tak se diváci mohli bavit krásnými akcemi na obou stranách. Osobností nakonec porazily florbalisty 9:7.

Den kladenského florbalu s KEBem se vydařil, pořadatelům se povedla výborná propagace jejich sportu. „Jsme moc spokojeni. Organizace nás stála hodně času, ale kladné reakce z řad diváků jsou pro nás tou nejhezčí odměnou. Těší nás, že akce přispěla k ještě většímu zviditelnění našeho klubu a doufáme, že se s mnoha nedělními návštěvníky začneme pravidelně potkávat na našich trénincích na dvanácté základní škole,“ uzavřel spokojený Zdeněk Jirák.