V loňském ročníku se Kladeňačky dlouho držely na dosah postupu mezi 3 nejlepší týmy II. divize,což by jim zajistilo účast v play-off. Nakonec na ně zbylo 4. místo, ale i přesto to byl po pouze dvouleté existenci dívčího týmu velký úspěch a jasný impuls pro další vzestup kladenského dívčího florbalu.

Kádr je složen zširoké hráčské základny. Kromě ročníků 1990, které jsou kostrou týmu, jezde i několik hráček z letos končícího ročníku 1989 amezi nimi i posily z jiných týmů. Jedná se o hráčky, které do týmu vnáší především zkušenosti. Kromě nich seběhem letní přípravy povedlo zapracovat také řadu mladších hráček nastupujících i v mládežnických týmech chlapců.

Juniorky ECKG Kladno se během léta představily na mezinárodním florbalovém turnaji Prague Games, kde v silné skupině vedle předních českých týmů, a také zahraniční konkurence švédskýchcelků obsadily 3. místo. To bylobohužel prvním nepostupovým zešestičlenné skupiny. I přesto zde hráčky zanechaly velmi pozitivní dojem, protože dokázaly zvítězit ve všech utkáních s českými týmy, včetně vítězství nad mistryněmi ženské extraligy -juniorkami Pražské Děkanky.

Přes léto se juniorky ECKG vydaly také na letní soustředění do Jizerských hor. Zde hráčky ladily kondiční připravenost, taktiku i herní formu před novou sezonou. Juniorky zahájí program soutěže 20. září v Boleslavi proti týmu domácích a v druhém utkání se střetnou s hráčkami Black Angels. V sezoně seFBC ECKG Juniorky Kladno představí dvakrát také domácímu publiku a to 25.října a následně 18. ledna v přetlakové SH Kladno. Věřme, že se juniorkám podaří znovu vylepšit svou pozici a dosáhnout tak na účast v play-off.

Ondřej NEUMANN