Kladenské hráčky sehrály svá první utkání v sezoně na palubovce v Mladé Boleslavi. Zde se jim postupně postavily celek domácích, FA ŠKO-ENERGO tým Mladá Boleslav, a následně pražské Black Angels.

První duel sezony odehrály Kladeňačky ve výrazné převaze, kterou však nedokázaly přetavit v gólové vedení a z vítězství se nakonec radovaly domácí hráčky, které především zásluhou úderných protiútoků dosáhly výsledku 6:2.

Kladenským nezačala tak sezony zcela dle představ, ale hráčky před sebou měly ještě druhé utkání proti Black Angels. Do něj nastoupily v obměněné sestavě i s odlišnou taktikou a proti zcela neaktivnímu soupeři začaly dobře. Již v první třetině se ujaly vedení, které dokázaly navýšit a udržet. Finální podoba výsledku byla tedy 3:0 a juniorky FBC ECKG Kladno tak mohly v druhém utkání oslavit první výhru v rozjíždějící se sezoně.

I další utkání na turnaji ukázala, že letošní ročník bude jistě velmi vyrovnaný a tak si Kladeňačky odvezly z prvního ligového turnaje slušný příděltří získaných bodů do tabulky.

V dalším kole 4. října se v Praze utkají s hráčkami dvou Pražských celků, Wizards a především obhájkyň titulu, FbŠ Bohemians Praha.

Ondřej NEUMANN