FBC Kladno – Wizards DDM Praha 10 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

První vedly Pražanky, když jejich hráčka proměnila ve druhé části trestné střílení. Kladeňačky ale byly stále více lepším týmem a zásluhou Terezy Svobodové po přihrávce vynikající Bachmaierové vyrovnaly. Důležité tři body jim vystřelila právě Kristýna Bachmaierová, která tři minuty před koncem dala rozhodující branku. Tentokrát po nahrávce Svobodové.

FBC Kladno – FbŠ Bohemians Praha 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Druhé utkání sehrál FBC ECKG s obhájkyněmi loňského prvenství v lize – Bohemians. Kladeňačky začaly s respektem, ale výborně bránily a jejich taktika slavila úspěch po čtyřech minutách, kdy je z brejku poslala do vedení kapitánka Barbora Hubrová. Do úniku jí posunul dobrý výhoz brankářky Lucie Siskosové, která tím odstartovala své vynikající představení. Soupeř využil první chybu kladenského týmu při střídání a zahájil svůj obrat. Druhá třetina přinesla více šancí soupeře. Zlom přišel v závěru této části, kdy se Pražanky prosadily dvakrát v rozmezí osmnácti vteřin. Tento odskok bylo těžké srovnat, i když se o to hráčky snažily. Bohemka využila otevřené obrany a pečetila chvíli před koncem na konečných 4:1.

„Děvčata musí mít na paměti, že hrají vyrovnanou soutěž, v níž rozhodují chyby a jejich využívání. Přesto jsem spokojen. Holky dokazují, že mají velkou kvalitu a schopnosti a pokud bojují, vynahradí tím i nedostatek zkušeností. Jsem spokojen také s individuálním výkonem Bachmaierové a vzrůstající formou gólmanky Siskosové,“ řekl kladenský kouč Ondřej Neumann.

Kladno: Siskosová, Eclerová – Bařtipánová, Vrzáková, Postolková, Liptáková, Kopřivová, Hnízdilová – Hubrová, Hyková, Zvelebilová, Plíšková, Tučková, Svobodová, Vinklová, Bachmaierová, Mejstká, Blechová.