FBC Kladno – FBC DDM Kadaň 6:3 (0:2, 4:1, 2:0)

V sobotu se Kladenští postavili proti staronovému účastníkovi 1. ligy, proti kterému brali jen vítězství. Zápas ale začal lépe pro Kadaň, která se již ve 3. minutě dostala do vedení. Kladno si v první třetině vypracovalo řadu šancí, ale žádnou nevyužilo a naopak hosté do přestávky vstřelili ještě jeden gól. Druhá třetina byla podobná té první, jen s tím rozdílem, že domácí začali skórovat. Snížit se podařilo Slivkovi a těsně po něm vyrovnal Nolč. V polovině utkání se FBC dostal poprvé do vedení, které zařídil z přesilovky kapitán Leipner. Kadaň odpověděla po třech minutách z přečíslení. Zlomovým okamžikem byl gól kladenského Habady 17 vteřin před koncem prostřední části. Tato branka Kladno uklidnila a ve třetí třetině na hřišti jasně dominovalo.

Branky Kladna: Leipner 2, Slivka, Nolč, Habada, Šikola.

FBC Kladno – SK Bivoj Litvínov 7:8 (2:2, 1:2, 4:4)

Domácí se museli proti zkušenému Litvínovu obejít bez zraněného útočníka Vlčka, ale odstartovali skvěle a už ve 2. minutě potrestal vyloučení hostů Leipner. Zápas se hrál ve vysokém tempu se šancemi na obou stranách. V půlce třetiny Litvínov vyrovnal a následně se dostal i do vedení, to ale netrvalo dlouho, protože po půl minutě srovnal Hušák. Druhé dějství bylo znovu vyrovnané. Šachl poslal svou premiérovou brankou v novém dresu Kladno do vedení 3:2, avšak soupeř odpověděl dvama zásahy – 3:4.

Závěrečná část nabídla vygradování zajímavého střetu. Kladno i v poslední dvacetiminutovce rychle vsítilo gól a brzy po něm přidalo další. Z vedení se však neradovalo dlouho, protože po 20 vteřinách hosté srovnali. Domácí ještě vedli 6:5, ale dělali dál hrubky v obraně. Ještě jednoou pak srovnali na 7:7, ale závěr nezvládli. Tři skončili na trestné lavici a osm vteřin před koncem Litvínov jejich nedisciplinovanost potrestal.

Branky: Leipner 2, Hušák, Šachl, Slivka, Tuzar, Šikola.

Kladno: Buk (Pazdera, Červinka) - Šachl, Hušák, Kapucián, Slivka, Tuzar, Holý - Prchal, Pipek, Leipner, Šikola, Reymar, Nolč, Frömmell, Vágner, Habada, Vlček (1. zápas).

1. Král Vinohrady⋌ 9 8 1 0 0 0 63: 6 26
2. Vikings Kopřivnice⋌ 9 7 0 0 0 2 40:31 21
3. Bivoj Litvínov⋌ 10 6 1 1 0 2 60:52 21
4. EVVA Bohemians⋌ 9 6 0 0 0 3 51:37 18
5. Sp. Pelhřimov⋌ 9 5 1 0 0 3 67:47 17
6. M&M Pardubice⋌ 9 5 0 0 0 4 42:35 15
7. Paskov Saurians⋌ 9 3 0 2 1 3 38:44 12
8. FBC Kladno⋌ 9 3 0 1 1 4 45:42 11