Atlas ČKD Blansko – FBC Kladno 4:9 (3:5, 0:0, 1:4)

Sobotní zápas znamenal pro Kladno povinnost zisku tří bodů, aby se udrželo v boji o play-off. Začalo skvěle, protože hned při prvním střídání skóroval Habada. Blansko sice hned srovnalo, jenže vedení na stranu Kladna vrátil ostrostřelec Louvar. Ještě jednou domácí po minutě odpověděli na 2:2, avšak v divokém prvním dějství byli lepší hosté a odskočili na 2:5. Do konce první třetiny sice ještě inkasovali a od druhé dvacetiminutovky měli problém s novým brankářem Blanska. Toho překonali až v závěrečném dějství, když Louvar zkompletoval hattrick. Domácí ještě naposledy v zápase skórovali, ale snížení na 4:6 bylo poslední, na co se zmohli. Kladno přidalo ve zbývajícím čase ještě tři góly a mohlo se radovat z důležitého vítězství.

Branky: Louvar 3, Habada 2, Vágner, Leipner, Vlček, vlastní branka soupeře.

Vikings Kopřivnice – FBC Kladno 11:8 (4:2, 3:3, 4:3)

Do druhého duelu s favorizovanou Kopřivnicí nevstoupili Kladenští dobře a už po deseti vteřinách prohrávali. Odpověď přichystal v přesilovce povedenou střelou Šikola. Domácí ovšem bleskově strhli vedení na svou stranu a v polovině třetiny dvěma dalšími góly zvýšili na 4:1. Kladno v první třetině hrálo špatně, ale dokázalo se těsně před koncem z přesilovky Slivkou korigovat.

Přestřelka pokračovala i ve druhé třetině. Kopřivnici se opět povedl nástup a po čtrnácti vteřinách skórovala. Pak se střídavě dařilo oběma stranám, ale domácí si nakonec dvoubrankový náskok z prvních dějství zachovali – 7:5.

Ani v poslední třetině se gólostroj nezastavil. Zprvu fungoval ten kladenský, když Frömmel s Vlčkem srovnali, ale FBC nabídlo vzápětí Kopřivnici přesilovou hru, kterou domácí zužitkovali a dostali se opět do vedení. Na tuto branku Kladno ještě reagovalo zásluhou Holého, ale bohužel od té doby padaly góly už jen do jeho svatyně. Ani přes osm vstřelených branek se tak z bodového zisku radovat nemohlo.

Branky: Šikola 2, Vlček 2, Louvar, Frömmel, Slivka, Holý.

Kladno: Červinka (Buk) – Holý, Hušák, Slivka, Minář, Tuzar – Leipner, Vlček, Habada, Louvar, Šikola, Vágner, Frömmel, Nolč, Reymar.

Král. Vinohrady⋌ 18 14 1 0 0 3 120: 61 44
Bivoj Litvínov⋌ 18 13 1 1 0 3 126: 90 42
Bohemians⋌ 18 12 1 0 0 5 109: 79 38
Vik.Kopřivnice⋌ 18 11 2 0 0 5 100: 83 37
M&M Reality Pardubice⋌ 18 11 0 0 0 7 87: 76 33
Sp. Pelhřimov⋌ 18 9 1 0 0 8 120: 89 29