Kladeňáci nastoupili proti tatranské mašině s odhodláním. Iluzi o zázraku ale nahlodal už v 15. vteřině kapitán Tatranu a české reprezentace Milan Fridrich. Druhý gól přidal ve třetí minutě Princ. Na domácích byl zpočátku znatelný přehnaný respekt. Jan Tuzar měl speciální misi osobně bránit kanonýra Michala Jedličku, řečeného Bedla. To se mu dařilo, jak po zápase sama oběť osobky sportovně uznala. Jediný gól mu dovolil v 11. minutě. Kladno postupně odhodilo ostych a občas dokázalo na Tatran zatlačit. Třetinu dohrávalo v oslabení, když Pipek pykal za špatné střídání. Ubránilo se.

Hned v 1. minutě druhé třetiny šel na trestnou lavici za hrubost domácí Urbář. Tatran tlačil, znovu bezvýsledně. Pak zabralo Kladno, až to přimělo kouče hostí Zahálku ke zvýšení hlasu! Pomohlo to ke dvěma dalším gólům. Konec třetiny byl opět ve znamení přesilovky hostí po vyloučení Nolče, Kladno se ale znovu ubránilo.

Ve 3. třetině dostal v domácí kleci šanci na zkoušku tatranským ohněm Radim Neuman a hned v prvních třech minutách se třikrát popálil. Skóre rázem poskočilo na 0:8. Kladno pak už opravdu nemělo co ztratit, do hry se zapojil Linhart a přinesl do 3. lajny oživení, které vyústilo do několika dravých akcí. Gólové radosti se domácí nedočkali. Dva góly uzavřely skóre na symbolické desítce. I poslední třetina se dohrávala při domácím oslabení, za blokování hole pykal Linhart. Nikdo z tatranských střelců se už neprosadil.

Zápas tak skončil podle papírových předpokladů vítězstvím favorita, i když Kladno přece jen doufalo v přijatelnější výsledek. Milan Fridrich si z Kladna odvezl natažený sval, což svědčí o tom, že hosté utkání neodchodili.

Trenér hostí Jan Zahálka v rozhovoru po zápase odhalil krutou pravdu: „V našich zápasech proti mužstvům z nižších lig je nejtěžší najít motivaci a udržet koncentraci. Při vší úctě k soupeřům nezáleží na tom, jak hrají oni, ale jak hrajeme my."

Můžete si prohlédnout fotogalerii Petra Háchy z utkání - ZDE.

FBC Kladno – Tatran Střešovice 0:10 (0:3, 0:2, 0:5).Branky: 1. Fridrich, 3. Princ, 11. Jedlička, 27. Přívara, 36. Brus, 41. a 43. Tušek, 42. a 55. Ullmann, 58. Hlavička.Střely na branku: 27:55 (12:20, 8:16, 7:19). Vyloučení: 4:0, bez využití.

Kladno: Buk (Neuman) - Pipek, Habada, Louvar, Slivka, Frömmel, Šikola, Janeček, Leipner, Urbář, Tuzar, Nolč, Linhart, Vágner, Reymar, Hušák, Minář, Holý.

Petr ŠIKOLA