Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Kterak ztrácet vyhrané zápasy

Kladno - Víkend na Kladně přinesl souboj tří florbalových týmů, které po sedmi kolech v tabulce I. ligy sousedily na 8. – 10. místě shodně s devíti body. Přes sobotní zbytečnou ztrátu s Počernicemi se Kladeňáci posunuli na sedmou příčku, zdolali totiž Kopřivnici.

18.11.2009

Jan Louvar (v modrém) vyrovnával na 5:5, ale nestačilo to.Foto: Foto: Petr Hácha

V sobotu přijel dosud neznámý nováček z moravských Počenic. Jeho dosavadní výsledky ukazovaly, že umí překvapit, ale lépe začali domácí a brzy vedli 3:1. Jenže do konce první třetiny bylo srovnáno. Ve druhé části do hry zasáhla nová kladenská akvizice Ondřej Kozák, řečený Fin a odvedl kus poctivé práce.

Po dvou lacinějších gólech vystřídal v domácí kleci Neumana Buk. Kladno nedokázalo vnutit soupeři svůj styl, naopak se přizpůsobilo jeho „nahoru-dolů“. Ve 34. minutě vedli hosté o tři góly, ale Kladno stáhlo hru na dvě formace a zvýšilo tlak. Kozel mu čelil jen za cenu faulů a dvě nabídnuté přesilovky v závěru třetiny domácí využili. Ve třetí části navíc znovu přešlo do tlaku – ve 46. minutě vyrovnal Louvar a následně vrátil domácím vedení Šikola. Když Louvar napsal další větu své sobotní střelecké symfonie, zdálo se být rozhodnuto. Hosté ale potvrdili pravidlo, že zápas končí až s posledním hvizdem a ještě ho otočili. Kladno tak píše další kapitolu do příručky „Kterak ztrácet vyhrané zápasy“.

FBC Kladno – Kozel Počenice 8:9 (3:3, 2:3, 3:3). Branky Kladna: 7, Holý (Vágner), 10. Habada (Pipek), 10. Louvar (Slivka), 40. Louvar (Urbář), 40. Leipner (Janeček), 46. Louvar (Vágner), 48. Šikola (Louvar), 54. Louvar (Vágner). Střely: 45:40. Přesilovky: 5:1, využití: 2:0.

Kopřivnice dorazila s jedním gólmanem a devíti hráči do pole. Obraz hry ale neodpovídal tomu, že čelila třem kompletním lajnám domácích. Ve 2. minutě sice dal úvodní kladenský gól Šikola, vzápětí však zvonila tyč Bukovy klece.

Na Kladnu byl cítit stín sobotního kolapsu, hosté zase chtěli uspět po výprasku v Litvínově. Domácím se dařilo držet dvoubrankový náskok. Ve třetí části ale neubránili oslabení po vyloučení Nolče, naopak nepotrestali sekání na Louvara.

Odpovědnost na sebe vzal hrající kouč Janeček a ve 53. minutě zvýšil na 6:4. Na další snížení reagoval (nakonec vítězným gólem) Holý. Vikingové po oddechovém čase při power-play korigovali a v hlavách kladenských ožily vzpomínky na sobotní promrhané vedení. Hra bez brankaře pokračovala, skóre se ale neměnilo, důležité body zůstaly doma.

Kladenský Reymar po zápase zdůraznil, že historie se neptá na průběh zápasu: „Vyhrálo se a to je úplně jiný pocit než v sobotu.“

FBC Kladno – FBC Vikings Kopřivnice 7:6 (2:1, 3:2, 2:3). Branky Kladna: 4. Šikola (Janeček), 11. Leipner (Urbář), 22. Janeček (Habada), 30. Vágner, 36. a 53. Janeček (Urbář), 58. Holý (Janeček). Střely: 42:22. Přesilovky: 2:3. Využití: 1:1.

PETR ŠIKOLA

18.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
První voliči v okrsku číslo 1 ve Slaném
AKTUALIZUJEME
9

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny jsou v plném proudu

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Krimimix: otec dluží šestnáct tisíc korun na výživném

Kladensko - Přinášíme výběr krimi zpráv z regionu.

KRÁTCE: Kam vyrazit na Kladensku za kulturou?

Kladensko - Přinášíme vám několik tipů na kulturní akce, které se na Kladensku konají tento víkend.

Řidič, který boural u Uhů, byl opilý

Velvarsko /FOTOGALERIE/ - Šofér, který nejspíše zavinil 3. října odpoledne tragickou dopravní nehodu na silnici mezi Uhy a Nelahozevsí, byl pod vlivem alkoholu. Kladenskému deníku to v pátek dopoledne potvrdila policejní mluvčí Markéta Johnová.

Světové mistrovské tulipány i do Kladna!

Leiden (Nizozemsko) - Na právě konaném mistrovství světa v aerobiku v nizozemském Leidenu se radovalo Kladno už ze dvou zlatých medailí. Mistryněmi světa se staly členky Sport Academy Kladno a světovou šampionkou je také Andrea Švihálková.