Kladno posílil sparťanský odchovanec Ondřej Hněvkovský, nyní v kádru Tatranu, odkud vloni hostoval v Bohemians.

V sobotu přijel beznadějně poslední Třinec. V prvním duelu nebylo vítězství Kladna oslnivé, soupeř mezitím posílil, na první body si přesto musí počkat. Domácí začali parádně. Už ve 28. vteřině otevřel skóre Leipner. Kladenský tlak vyústil do stavu 4:0. Pak zabrali i hosté. Druhou třetinu začali oslabením, když pykali za pozdní příchod – ale dali branku! Následovala přestřelka, z níž více vytěžil Třinec – do šatny šel jen s jednogólovým deficitem. Ve třetí části se domácí dokázali vrátit ke klidu první třetiny a kontrolovali hru. V přesilovce podepsal účet zápasu Janeček.

FBC Kladno – SK FBC Třinec 9:7 (5:2, 3:5, 1:0). Branky Kladna: 1. Leipner (Janeček), 10. Louvar (Kozák), 12. Kozák (Frömmel), 13. Janeček, 19. Habada (Vágner), 25. Hušák (Linhart), 27. Louvar (Vágner), 29. Kozák (Reymar), 48. Janeček. Střely na branku: 34:24. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1.

Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu.

V neděli přijel vedoucí Paskov, jehož skalp Kladenští už mají ze 3. kola. Při vědomí síly soupeře začali zodpovědně. Skóre otevřel Janeček. Paskovské Ještěry to rozlítilo a zběsile ostřelovali Pajera. Domácí vydrželi, převzali iniciativu a Leipner ji zúročil freestylem ze standardky. Do přestávky ale korigoval Orálek a úvodem druhé třetiny vyrovnal Maier. Kladno zabralo a dvoubrankové vedení mu vrátili Reymar s Louvarem. V čase 38:30 zvonila tyč Pajerovy klece a v přesilovce Paskov dal gól deset vteřin před sirénou. Ve třetí části domácí hlídali výsledek. Skóre se neměnilo ani v přesilovkách a do ztracena vyzněla i power–play Ještěrů. Brankáře Pajera to v den narozenin těšilo obzvlášť!

Předseda klubu Zdeněk Jirák konstatoval starou pravdu: „Náš výkon roste s úrovní soupeře. V sobotu jsme se nechali stáhnout do průměru, v neděli přehráli lídra!”

FBC Kladno – Paskov Saurians 4:3 (2:1, 2:2, 0:0). Branky Kladna: 2. Janeček (Leipner), 14. Leipner (Šikola), 31. Reymar (Louvar), 32. Louvar (Vágner). Střely: 32:32. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1.

1. Paskov Saurians ⋌14 8 2 0 1 3 109:71 29
2. FBŠ Bohemians⋌ 14 9 1 0 0 4 94:72 29
3. Bivoj Litvínov⋌ 14 8 1 0 1 4 122:85 27
4. Hippos Žďár⋌ 14 8 0 0 2 4 90:77 26
5. Král. Vinohrady⋌ 14 7 1 0 1 5 75:67 24
6. ED Hav. Brod⋌ 14 6 2 0 2 4 86: 79 24
7. Kozel Počenice⋌14 8 0 0 0 6 81:75 24
8. FBC Kladno⋌ 14 7 1 0 1 5 93:92 24