Florbalová extraliga je pro Kladno stále ve hře

Praha - Před plnou halou Děkanka se odehrály úvodní zápasy finále 1. ligy florbalistů. V sobotu byl početní poměr vyrovnaný nejen na hřišti, ale i v hledišti. A nálada publika přesně kopírovala obraz hry – úvodní zelenobílá euforie postupně přepustila místo modrobílým ovacím. Druhý bylo vše naopak.

30.3.2010

Florbal FBC Kladno - FBŠ Bohemians.Foto: Josef Procházka

Série se za stavu 1:1 přesouvá do městské sportovní haly u Sletiště, v sobotu i v neděli se tu hraje od 14 hodin.

V první třetině Kladno tahalo za kratší konec a dostalo dva góly. Úspěšně ale přečkalo dvě oslabení. Zkušený O. Hněvkovský to komentoval věcně: „To byla nejlepší třetina, jakou jsem kdy u Bohemky viděl. To nemůžou zopakovat“.

Hned po minutě a půl J. Hněvkovský protlačil míček za gólmana Műcka a odstaroval velkou přestřelku. Vágner vyrovnal, ale Kladno znovu nechalo Klokany odskočit o dva góly. Po dvou trefách Louvara bylo ale znovu srovnáno. Využitá přesilovka znamenala poprvé vedení Kladna, ale jen na deset vteřin! Po dalším gólu Klokanů tak sice hosté vyhráli druhou třetinu, ale stále měli jednogólový deficit.

Ve třetí části však už stříleli jen oni – Habada vyrovnal a definitivně poslal Kladno do vedení vítěznou dalekonosnou trefou Holý. Hattrick dovršil Louvar a účet utkání podepsal Janeček.

FBŠ Bohemians – FBC Kladno 6:9 (2:0, 4:5, 0:4). Branky Kladna: 22. J. Hněvkovský (Janeček), 30. Vágner (Habada), 34. Louvar, 35. Louvar (Minář), 37. J. Hněvkovský (Louvar), 45. Habada (Vlček), 45. Holý, 53. Louvar (Slivka), 54. Janeček (J. Hněvkovský)

V neděli měli Kladeňáci v hledišti optickou i akustickou převahu, nakonec ale odcházeli zklamaní. Bohemka nasadila do branky Šifnera. Trenér Brosch naordinoval dravost, aktivní napadání. Kladno nevyužilo přesilovku, naopak samo dvakrát inkasovalo. První třetina tedy dopadla stejně jako v sobotu. Tím ale veškerá podobnost končí.

Hra pak byla vcelku vyrovnaná až do 15. minuty, kdy Kladno dostalo další dva slepené góly. Do třetí části pak nasadilo dvě speciální formace – pokus však skončil tragicky. Kladno inkasovalo tři góly a nedosáhlo ani čestného úspěchu.

Trenér Janeček přiznal, že tentokrát se nedařilo nic. „Nikdo ale nemohl čekat, že bychom snad v play-off vůbec neprohráli. Je lepší, když studená sprcha přichází teď, než třeba v rozhodujícím zápase. A bod na půdě silného soupeře se přece cení.“

FBŠ Bohemians – FBC Kladno 7:0 (2:0, 2:0, 3:0).

PETR ŠIKOLA

30.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Politická debata lídrů politických stran ve Středočeském kraji organizovaná Deníkem proběhla 4. října ve Všetatech. Andrej Babiš
98

Setkání s politiky voliče ve Všetatech ovlivnilo

Volejbalisté přemohli lázeňské šviháky

Kladensko - Volejbalisté Kladna mají cenný skalp. Porazili Karlovarsko 3:1a v extraligové tabulce jsou na třetím místě.

Kam na víkendový fotbal plus výsledky

Kladensko - Nabídka fotbalových zápasů v okrese Kladno.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Vypukne modrobílé peklo?

Kladno – Podruhé si před domácím publikem zahrají volejbalisté Kladna. A nebude to žádný pouťák. Jejich hosty budou v sobotu v 18.00 hodin hráči Karlovarska, jednoho ze spolufavoritů nejvyšší soutěže.