Jedna zbytečná chyba možná připravila Kladeňáky v jejich prvním duelu hraném ve všední den o ještě lepší výsledek. Mužstvo se v první přestávce radilo tak dlouho, že se v kabině jednoduše zapomnělo a pykalo dvěma trestný minutami. „Oslabení jsme se sice ubránili, ale zkušený Chodov se dostal do tlaku a brzy gól stejně dal,“ popisoval obránce Radek Šikola možná rozhodující moment duelu.

Tahle branka už byla druhá v síti hostujícího brankáře, neboť v prvním dějství sice Kladno překvapilo soka aktivní hrou, ale netrefovalo bránu a z brejků hrozili spíš domácí. Dali jediný gól a zmíněným druhým v úvodu prostřední části získali více klidu.

Kladenský florbal oživl po polovině utkání, kdy se FBC také zdařil brejk a na jeho konci bylo přesné zakončení Linharta.

Stav 2:1 dával tušit do posledního dějství zajímavou zápletku, ta ale trvala necelých sedm minut, když Chodov poměrně šťastnou brankou – tečí Šochmana, opět zvýšilo a náskok 3:1 si jen pohlídalo.

„Chtěli jsme pokračovat z aktivní hrou jako proti Bohemians, jenže se ukázalo, že Chodov je opravdu někde jinde. Rozlosování nemáme ideální, teď nás navíc čekají doma Střešovice a to bude také moc těžké. O to víc mrzí, že jsme nezvládli první zápas proti Pardubicím,“ lituje Radek Šikola.

Chodov – Kladno 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Branky: 16. Krečmer (Vanáč), 24. Krečmer (Zozulák), 47. Šochman (Jendrišák) - 32. Linhart (Reymar).

Prohlédněte si fotogalerii Karla Mikeše z utkání.