Domácí začali bez respektu a favorita zaskočili. Skóre načal Reymar a už v 6. minutě lovil gólman Zich míček ze sítě podruhé po střele Zapletala. Ten pak ale nabídl hostům postupně dvě přesilovky a ty mají Pražané smrtící.

Poslaly jej do vedení, které ještě zvýšil Ondrušek. Domácí nesložili zbraně a po důrazu J. Hněvkovského před brankou a pěkném freestylu Janečka zpoza branky bylo vyrovnáno. Ještě do druhé přestávky vrátil vedení Tatranu Garčar. V posledním dějství přidal svůj druhý gól kapitán reprezentace Fridrich a z další přesilovky Garčar.

Tatran domácí vysoko přestřílel a většímu brankovému přídělu zabránil vynikající gólman Bobisud, právem vyhlášený nejlepším hráčem domácích, za hosty byl oceněn Fridrich.

Trenér hostí Zahálka nezastíral, že Tatran si přijel pro vítězství. „Dopustili jsme se chyb, ze kterých jsme obdrželi zbytečné branky. Na druhé straně se nám nedařilo šance proměňovat, Tatran by se měl s nováčkem prezentovat větším brankovým rozdílem.“

Domácí kouč Janeček uvedl: „Rozhodly přesilovky, které jsme Tatranu nabídli. Soupeř je proměňoval, zatímco my ne.. Chtěli jsme překvapit, což se nám podařilo pouze v první třetině.“

Petr ŠIKOLA