Bývalý domov kladenského áčka – přetlaková hala v Rozdělově – jakoby uražena přivítala hráče nevlídným chladem. S ním se lépe vypořádali hosté a už ve druhé minutě otevřeli skóre. Sluka ještě vyrovnal, ale do šatny šli domácí s dvougólovým mankem. Třetí gól padl v přesilovce po vyloučení Šikoly, které poprvé vyvolalo nevoli kladenské lavičky i diváků.

Druhá minuta druhé třetiny přinesla dva slepené góly hostí a znechucený Bobisud, jehož spoluhráči často nechávali ve štychu, se dal vystřídat Bukem. Pražané měli stále více ze hry, byli všude o krok dřív. Přesto se Kozákovi po parádní freestylové přihrávce Janečka podařilo snížit. Když hostům prošlo blokování Zapletalovy hole a pak i další faul, zapracovaly nervy na lavičce Kladna, což rozhodčí ohodnotili dvouminutovým trestem. Ten naštěstí Chodov nezúročil.

Naopak Louvar využil přesilovku Kladna počátkem třetího dějství. 46 minuta pak přinesla gólovou radost oběma celkům. Přes stažení kladenské sestavy na dvě pětky už stříleli jen hosté. Poosmé zapadl míček za Buka stylem „padající list“ po teči, devátý přidal těsně před koncem Sýkora hned po svém návratu z trestné lavice.

Závěr trenéra byl tentokrát stručný: rychle tenhle zápas pustit z hlavy a soustředit se na nedělní ligové utkání proti FBC Remedicum Ostrava.

FBC Kladno – TJ JM Chodov 4:9 (1:3, 1:2, 2:4).Branky a asistence: 7. Sluka, 32 Kozák (Janeček), 42. Louvar (Zapletal), 46 Ryneš M. – 2. Krečmer (Podhráský), 14. Mikeš, 19. Jendrišák (Freund), 22. Mikeš (Sýkora), 22. Jendrišák (Šochman), 46. Freund (Flousek), 52. Hanic (Schubert), 58. Šochman (Hanic), 60. Sýkora (Jendrišák). Střely na branku 25:42 (9:19, 8:10, 8:13), Vyloučení 2:2, využití 1:1. Rozhodčí: Valenta, Žďárský.