Opatrný začátek utkání ukončili hosté na konci4. minuty, když Tokoš po dobré útočné kombinaci otevřel skóre. Kladno to nedeprimovalo – hnáno skvělými fanoušky po necelých dvou minutách zúročilo trpělivý tlak. Vyrovnalo pěknou trefou Jana Hněvkovského a nadále mělo více ze hry.

Ve 13. minutě byl opět v úniku střelec Tokoš. Slivkovo bránění sice zavánělo faulem, avšak na lavici hříšníků putoval Tokoš za nesportovní chování poté,co neudržel nervy na uzdě. Za minutu využil přesilovku tradiční exekutor Leipner svým typickým freestylovým trikem. Na vlně euforie pak surfoval Sluka a zvýšil už na rozdíl dvou branek. Ještě do přestávky byl za stejný prohřešek vyloučen domácí kapitán Leipner, hosté ale početní výhodu nevyužili. Náskok z první třetiny se nakonec ukázal jako rozhodující.

Aktivní hra Kladna přinesla ovoce i v páté minutě druhé části. Vlček zpoza branky nastřelil záda gólmana Ciompy a míček skončil v brance. Jeho gól se nakonec ukázal jako vítězný. Slezané si uvědomili, že nováček nebude tak snadným soustem a zařadili vyšší rychlostní stupeň. Po deseti minutách korigoval Kološ.

Když byly odehrány dvě minuty třetího dějství, dostali hosté šanci po vyloučení Vlčka za přihrávku nohou. Po 50 sekundách finalizoval strojovou kombinaci Jelínek. Vítkovice zavětřily šanci na obrat zápasu, domácí naopak na pár minut viditelně znervózněli. Třetinu pak dohrávali pod soustředěným tlakem Slezanů, přerušeným jen vyloučením Tokoše za blokování hole. Ti už ale vyrovnat nestihli ani při závěrečné power play.

Trenér hostí Mrázek žehral na vysokou marodku týmu: "Jsme zbití jako koně… do utkání už nezbývalo sil, Kladno mělo potřebné štěstí při vstřelených brankách.“

Domácí trenér Janeček konstatoval, že „k vítězství přispěl disciplinovaný výkon, oproti předešlým utkáním jsme zlepšili produktivitu střelby, skutečně se k nám konečně trochu více přiklonilo štěstí, soupeř pak již nestačil zvrátit konečný výsledek.“

Prohlédněte si fotogalerii Petra Háchy z utkání.

FBC Kladno – 1.SC WOOW Vítkovice 4:3 (3:1, 1:1, 0:1).Branky: 7. Hněvkovský J. (Sluka), 14. Leipner (Ryneš D.), 15. Sluka (Hněvkovský O), 25. Vlček (Louvar) – 4. Tokoš (Kološ), 35. Kološ (Tokoš), 43. Jelínek (Tomašík). Střely na branku 20:25 (8:9, 6:7, 6:9). Rozhodčí: Janoušek, Černý. Vyloučení 2:2, využití 1:1.