Kladno si jako nováček nevede špatně a po více než polovině soutěže se drží na dohled osmičky pro play-off. Zatím ale trochu připomínalo Robina Hooda. Bralo body bohatým (Vítkovice, Ostrava) a rozdávalo chudým (Pardubice, Brno). Výkony přitom byly jako na houpačce - vynikající představení pravidelně střídaly slabší momenty.

Po nevydařeném posledním domácím utkání s brněnskými Buldoky tak přišla výhra v Liberci. Na Spartě se ji však nepodařilo potvrdit vinou administrativní chyby – Kladýnku se tím ale dostalo nadprůměrné publicity.

Teď ji přebila čerstvá kontumace výhry Vítkovic právě s Boleslaví, která tak vydělala body navíc.

Reprezentační přestávku si Kladno zpestřilo vítězným přípravným zápasem s pražskými Future (6:4) a pak si zajelo do Pardubic pro nesmírně cenné body, které jim nechalo v prvním kole.

Po tomto zápase oznámil Ondřej „Fin“ Kozák ukončení hostování na Kladně z důvodu časové náročnosti, spojené s extraligou. Vrací se do mateřských pražských Kings. S Finem se klub slavnostně rozloučí v rámci příštího domácího zápasu.

Během vánoční pauzy pak trenérské trio zúžilo kádr elitního mužstva. Ondřej Frömmel, Stanislav Minář, Jan Holý dostali Černého Petra a budou se do konce sezony přednostně věnovat rezervnímu týmu. S dalšími akvizicemi vedení FBC podle slov předsedy Zdeňka Jiráka v dohledné době nepočítá.

Mladoboleslavský klub vznikl – podobně jako FBC Kladno – sloučením dvou oddílů. A sice Sokola, založeného v roce 1998 a o rok mladšího FBK. Hned první sezona po fúzi (2003/04) vyústila v postup do nejvyšší soutěže a nováček pak skončil na pátém místě. V následujících letech Boleslavští nikdy nechyběli v semifinále a mají tři bronzové medaile (2006, 2008, 2010). V současné sezoně klub nese název hlavního sponzora.

V polovině prosince se v Helsinkách konal osmý světový šampionát ve florbale. Češi na něm získali historicky druhou medaili po stříbru ze Švýcarska roku 2004. V zemi tisíce jezer přispěli k zisku bronzové placky tomu i dva boleslavští hráči – útočník Ondřej Fojta a obránce Štěpán Slaný.

Petr ŠIKOLA