"Je to pro nás překvapení, protože jsme sem jeli s tím, že Kladno dobře brání a má výborného gólmana. My tomu ale šli od začátku utkání naproti," řekl jeden ze dvou bronzových medailistů z nedávného MS ve Finsku Ondřej Fojta, jehož lajna zaznamenala sedm branek! "Důležité bylo, že jsem dali na začátku góly, pak už jsem si to jen kontrolovali," doplnil.

Hosté měli famózní vstup do zápasu. První gól utkání vstřelili už v čase 1.11, druhý když byly na časomíře tři dvojky a třetí v páté minutě. Úvodní dějství vyhráli 5:1. Nerovná hra kočky s myší pokračovala i ve druhé části. Boleslavští za 93 vteřin přidali další tři branky a nakonec také ji vyhráli 5:1. Jubilejní desátou branku zaznamenal druhý z boleslavských reprezentantů Slaný.

Kalich hořkosti dopili domácí v úvodu poslední třetiny, kdy soupeř uzavřel svůj gólový účet. Poslední slovo vyrovnané části ale měl domácí Slivka.

Pro Kladno to byl první dvouciferná porážka v jeho krátké extraligové historii. Nemohli ji zabránit ani jeho brankáři, kteří patří mezi špičku. Jednička Beneš dokonce vévodil statistikám nejvyšší soutěže. Po čtvrté brance ho ale střídal Jan Bobisud.

"Vánoční přestávka byla špatná. Všude jsme byli ne o krok, ale o tři později, a ještě k tomu jsme měli hrozné začátky třetin," konstatoval Bobisud, ze něhož se po utkání pot jen řinul. "Bylo to náročné. Všechno rychle zakončovali," přiznala kladenská dvojka.

Kladno – Ml. Boleslav 3:11 (1:5, 1:5, 1:1).

Branky: 10. Šikola, 35. Louvar, 48. Slivka – 2. Rožnovják, 3. Novotný, 5., 21., 22. Fojta, 10. Tůma, 19. Křenek, 21. Veselý. 26. P. Bouška, 31. Slaný, 42. Novák. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 220.