Jedinou branku první třetiny zaznamenal kladenský Louvar, jenž se prosadil po samostatné akci.

„Byla to jedna z nejlepších třetin, které jsme letos odehráli. Tady jsme měli rozhodnout. Kdybychom ji vyhráli čtyři pět nula, nikdo by se nedivil. Měli jsme smůlu v koncovce,“ konstatoval nejlepší hráč hostů Ondřej Hněvkovský, který do Kladna přišel právě Bohemky. Možná proto mu domácí pořadatelé věnovali jako cenu klokánkovské bonbony!

Ve druhém dějství už nebylo Kladno tak aktivní a proto se jeho síťka po zásluze dvakrát rozvlnila. Nejprve využil přesilovku Janů a za dvě minuty Chlumský z dálky stav otočil.

V závěrečné části hosté nenechali soupeře vydechnout, góly ale padaly za záda jeho brankáře Beneše. Bohemku v této části výrazně přestříleli (18:8). „Už tam ale byla křeč, jejich obránci hráli důsledně a výborný byl brankář. Góly jsme dostali z brejků, když jsme hráli vabank,“ řekl Hněvkovský.

Pro Pražany to byla první výhra v domácím prostředí. „Dovedli nás k ní skvělá obranná hra a gólman,“ prohlásil domácí kouč Jan Jirkovský.

FbŠ JUREX Bohemians - FBC Kladno 4:1 (0:1, 2:0, 2:0). Branky: 37. Janů, 39. Chlumský, 46. Kindl, 55. Jakoubek - 12. Louvar. Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Střely na bránu: 26:32 (6:5, 12:9, 8:18).