Byl to pořádný nářez. Kladno prohrávalo v Praze ve druhé části už 2:6, do přestávky ale dalo třetí branku a na přelomu 50. a 52. minuty Klokany téměř knoucoutovalo třemi trefami, po nichž muselo rozhodnout prodloužení. vše odstartovala využitá dvojnásobná přesila a hned po ní i klasická.

Prodloužení netrvalodlouho. Pražané se prosadil už v jeho 21. vteřině šťastným zásahem Poláčka hned poté, co na druhé straně brankář Mück zlikvidoval velkou šanci J. Hněvkovského.Bohemka tak vyhrála 7:6, celkově ovládla sérii jasně 3:0 a pomstila se Kladnu za loňskou sezonu.

Trenér domácích Jan Jirovský bylšťastný, ale i kritický."Dvě třetiny jsme produkovali naší hru, bohužel stalo se přesně to, co jsme o druhé přestávce říkali. Chyby hráčů přičítám jejich mládí a nezkušenosti. Vítězství 3:0 na zápasy považuji vzhledem k průběhu hry za možná trochu šťastné, ale zasloužené. Přeji soupeři hodně štěstí do druhého kola playdown," nezapomněl na Kladeńáky.

Jejich vůdce Tomáš Janeček potvrdil, že bojovnost Bohemky sérii rozhodla."Dnes rozhodl výpadek, kdy jsme dostaličtyři góly ve druhé části. Poté co jsme se dostali zpět do zápasu, tak jsme přestali hrát," řekl.

Poražené nyní čekáduel sprohrou ze druhé dvojice play-down Sparta - Pardubice (zatím stav 2:1). Pokud ho vyhrají, budou bojovat o záchranu extraligy s poraženým týmem finále play-off I. ligy. Pokud by ale Spartu či Pardubice neporazili, nastane nevyhnutelný sestup. Budou topořádné nervy, Kladno totiž v kalendářním roce 2011 vyhrálo jediné utkání.

Bohemians Praha – FBC Kladno 7:6 po prodloužení (2:1, 4:1, 0:3 - 1:0).Branky a nahrávky: 10. Poláček (Růžek), 11. Jedlička (Poláček), 28. Hluchý, 31. Jedlička (Kindl), 32. Poláček (Růžek), 39. Janů (Růžek), 61. Poláček (Jedlička) - 1. Slivka, 17. Hněvkovský (Linhart), 40. Leipner (Janeček), 50. Ryneš (Šikola), 51. Leipner (Šikola), 52. Zapletal (Hněvkovský).Rozhodčí: Bartošek, Bartošek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Diváků: 200. Konečný stav série: 3:0.