K tomu mají po dvou zápasech v Praze stejně blízko oba týmy.

V sobotu to s kladenským nováčkem vůbec nevypadalo dobře, v polovině utkání prohrával už 1:6. Moc ho nepodržel gólman Beneš a právě jeho střídání Bobisudem bylo pro hosty impulsem, aby nesložili zbraně.

Díky bojovnosti dokázali z utkání udělat drama! Branka J. Hněvkovského ze 47. minuty přinesla snížení na 6:5! Za necelé dvě minuty však Pražané rozhodli trefou žolíka – novice Šnajdra. Hněvkovský svým druhým zásahem ještě vykřesal naději, ta zhasla až při neúspěšné power–play.

„Jediné pozitivum je, že jsme dokázali zdramatizovat ztracený zápas, doufám, že to pro nás bude povzbuzením do druhého utkání,“ uvedl vedoucí týmu Kladna Petr Šikola.

Ze začátku nedělního zápasu to ale s Kladnem vypadalo všelijak. První třetinu prohrálo 0:2. „Hráli jsme dobře, ale soupeř byl produktivnější,“ poznamenal hráč hostů Radek Šikola.

V nástupu do druhé Louvar snížil a pak slepenými góly stav otočili Linhart a Janeček. Pražané ale stejně rychle srovnali. „Mohli jsme dát víc než tři branky. Stávalo se nám, že když takhle dotáhneme, tak polevíme, teď se to naštěstí nestalo,“ těšilo Šikolu.

Jeho týmu opět vyšel vstup díky trefě Vlčka. Šest minut koncem zvýšil na konečných 5:3 svým druhým gólem Louvar. „Nálada je hned úplně jiná, jedno jediné vítězství a v kabině je jiná atmosféra,“ pochvaloval si Šikola před odvetami v Kladně.