FBC v sobotu doma podlehl ostravskému Paskovu Saurians způsobem, který zacvičí i se zkušenějšími týmy. V poslední třetině totiž otočil stav z 1:3 na 4:3, aby si vzápětí nechal dát ne jednu (po 33 vteřinách), ale rovnou dvě (po další minutě) branky. Euforie pak rychle vyprchala.

Kapitán Tomáš Leipner dal v sobotu dva góly včetně toho na 4:3. Po jednom přidali Linhart a Šikola. Slušně hraný zápas bez jediného vyloučení byl dramatický a jak se říká divácky vděčný. O to větší pešek je, že to neklaplo výsledkově.

„Smůla to nebyla, spíš individuálních chyby a ještě od hráčů, které dobře znám a o nichž bych je nečekal,“ kroutil hlavou nový kouč Miroslav Hanzlík.

Viníky odhalit nechtěl a koneckonců není to podstatné. I florbal je hrou chyb a Hanzíkův úkol před nástupem do Kladna nezněl: Musíš porazit Paskov!

Spíš jde o to, aby mužstvo dal dohromady, aby opět bylo konkurenceschopné a aby se v blízkém horizontu pokusilo o návrat mezi smetánku.

Tam to Hanzlík jako dlouholetá opora legendárních Střešovic zná. „Naopak si musím zvykat na první ligu. Je strašně agresivní a rychlá, podle mě až moc – takový hurá styl. My bychom rádi, ale si kluci víc přihráli, aby lépe kontrolovali míček a vytvářeli si tak šance. Jen s bojovností, byť tu v sobotu ukázali, neuspějeme,“ míní Hanzlík.

I on dobře ví, že to bude běh na delší trať, s tím do FBC přišel.

Další duel odehraje Kladno, nyní až deváté v tabulce, na půdě pátého Žďáru nad Sázavou (26.11), poté míří do Havlíčkova Brodu (8.) a tvrdou sérii tří mačů venku uzavře na palubovce druhých Vinohradů.

FBC Kladno – Paskov Saurians 4:5 (0:0, 1:3, 3:2). Branky: 29. a 54. Leipner, 42. Linhart, 53. Šikola – 31. a 33. Řezák, 39. Rebroš, 55. Karola, 56. Kohút. Rozhodčí: Kulhánek – Michálek. Vyloučení: 0:0.