„Bylo tam fantastické prostředí. Měli nádherně připravený předzápasový program, ve kterém představili historii našeho klubu včetně působení v nejvyšší soutěži. Něco podobného se nezažije ani v extralize a mile nás to překvapilo," uvedl útočník Kladna Dušan Přívara, který před týdnem na tomto místě uvedl, že jeho tým čeká bouřlivé prostředí.

A to se potvrdilo. Na 350 diváků bylo svědky dvou důležitých gólů do šatny v podání hostů. Nejprve osm vteřin před koncem první třetiny vyrovnal na 2:2 Slivka a pět vteřin před závěrem druhé Prošek na 4:4.

Střelcem zápasu ale byl zmíněný Přívara, který síť svitavského gólmana rozvlnil čtyřikrát! „Asi jsem měl střelecký den," usmíval se hrdina zápasu a dodal, že to zase bylo jen o jejich hře - jak se k ní postaví.

Dobře hrál FBC v první části, kdy soupeř přestřílel 15:5, paradoxně poprvé inkasoval už v první minutě. Druhé dějství nebylo z jeho strany dobré. „Ve třetím už jsme na hřišti dominovali," řekl Přívara. Kladno ji vyhrálo 4:0, když předtím dvakrát dohánělo dvougólové manko.

„Soupeři v poslední třetině možná docházely síly, protože hrál na dvě pětky, zatímco mi občas střídali tři," mínil střelec zápasu a dodal, že od svitavských borců očekával víc. „Možná to bylo také respektem ze soupeře. Celkově jsem čekal kvalitnější zápas," připustil.

A který z jeho čtyř gólů byl nejhezčí? „Asi ten třetí, kdy jsem trefil pravý horní růžek," přiblížil Přívara zásah na 7:4.

V pátek čeká šestý FBC dohrávka na palubovce devátého Ústí nad Labem (19.00) a případná výhra za tři body ho posune na druhé místo. V neděli přivítá v hale u zimního stadionu osmý Hattrick Brno (17.00).

Ve Svitavách předvedlo vedle kvality také obrovskou bojovnost, která tým v nedaleké minulosti ctila. Pokud hráči budou naplňovat klubové motto: Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje, může skončit víkend šestibodovým ziskem.