První, povinná fáze, se uskutečnila v květnu a červnu. Týdně byly vždy dva tréninky zaměřeny na venkovní kondiční přípravu a jeden na kick box, nějaká ta rána by tudíž už Kladeňáky neměla překvapit.

Druhá fáze v červenci byla dobrovolná, k dispozici byla jednou týdně posilovna. Zároveň se nekladly meze iniciativě, a tak bylo možno florbalisty vidět, jak se věnují i jiným sportům. Třeba na kladenském pivním maratónu to dotáhli až na bednu.

Třetí, srpnová fáze, už je zase povinná – borci se vrátí ke třem tréninkům týdně, tentokrát už s holemi v ruce.

Ve dnech 8. až 12. srpna se tým sejde v Liberci na soustředění a pak se od 16. do 19. srpna zúčastní tradičního mezinárodního turnaje Czech Open v Praze. V něm Kladno zpravidla končívalo mezi 32 nejlepšími, až v roce 2010, poté co vybojovalo extraligu, dosáhlo na cenný bronz.

Loni pak byly nasazeny dva týmy mužů – bílý a modrý (vedli je Jiří Tyburec a Vladimír Kameš), aby se prověřil celý (tehdy velmi široký) kádr letní přípravy Áčka. Bílí skončili opět mezi 32, modří o stupeň výše v osmifinále.

Letos trenérská dvojice Hanzlík – Ďarmek vrací koncepci nasazení jednoho týmu. Ten potká ve skupině Pardubice, které čerstvě sestoupily z extraligy, na níž již pár let výkonnostně nestačily, dále UHC Embrach ze švýcarské 5. ligy a florbalově exotický London Vikings.

Začátkem září uvidí florbaloví fanoušci v Kladně přípravný turnaj za účasti extraligových mužstev a v sobotu 15. září už přijedou k zápasu úvodního kola 1. ligy litvínovští Bivojové, za týden Kladno vyrazí na horkou půdu ambiciózního nováčka do České Lípy.

Co se týče hráčského kádru, Kladno těžilo z dobrých vztahů s mistrovským Tatranem Střešovice – hostování univerzála Davida Ondrejičky se změnilo v přestup, přestoupili také brankař Matěj Pošta a mladý útočník Tomáš Fait. Zkušený Dušan Přívara bude zatím na ročním hostování.

Kladno se naopak rozloučilo s Markem Zapletalem a Jaroslavem Řeháčkem. Kariéru v A týmu ve 30 letech z osobních a profesních důvodů ukončil Petr Vlček.