„Jsem optimistou, že alespoň u A-týmu bychom mohli stávající ročník dohrát. Nechceme však jen pasivně sledovat, co se stane, a patříme ke klubům, které se u seniorské kategorie pozitivně stavějí k hraní i za cenu pravidelného testování,“ napsal Jirák s tím, že plány klubu se nemění a dál je jeho jasným cílem Superliga.

Jirák ovšem mluvil ke všem členům klubu, ne pouze ke špičkovým hráčům prvního mužstva. Neskutečně si váží, s jakým nadšením se členové rodiny Kanonýrů v posledních měsících přistupovali k on-line tréninkům, projektu #trenujchytre, a že když byly společné tréninky alespoň na pár dní obnovené, chodila na ně převážná část hráček a hráčů. „Těch devět dní, kdy jsme se spolu zase viděli v tělocvičnách tváří tvář, ani v nejmenším neberu za ztracený čas, naopak nás to nabilo energií do další práce,“ myslí si předseda klubu.

Podle něj i v roce 2021 zůstanou Kanonýři aktivním klubem, a pokud to jen trochu půjde, budou se k tréninkům vracet, protože si myslí, že je to zcela nezbytné pro budoucnost dětí. Ať už z pohledu zdraví, duševní hygieny, soutěživosti a dravosti.

„Pevně věřím, že rok 2021 zase bude víc o sportu než o učení se nových lékařských výrazů. A moc si přeji, abychom na jaře nejen slavili postup, ale rovněž viděli jméno prvního Kanonýra na mistrovství světa. Minimálně Matyáš Bachmaier má totiž skvěle nakročeno, aby se dostal do nominace na juniorský šampionát, který se v květnu (snad) odehraje v Brně,“ dodal Zdeněk Jirák, předseda Kanonýrů.