FBC ECKGKladno-Sloane Park Floorball Benešov 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Víkend začal Kladeňačkám v sobotu v Praze na Děkance, kde se v dohrávce střetly s Benešovem. Utkání mělo co do herního projevu obou týmů jednoznačný průběh. Hráčky Kladna diktovaly tempo i průběh utkání. Po první třetině byl stav 1:0, a to jen díky řadě dalších neproměněných šancí. V dalším průběhu už se ale střelkyně nemýlily a dalšími 3 zásahy rozhodly o výhře již po dvou třetinách.

V poslední části se na kladenské střídačce šetřilo silami a do utkání byly zapojeny všechny hráčky. Nijak dramaticky se hra nezměnila. Jen neproměnění Kladenských šancí znamenalo pro Benešov velmi mírnou prohru 4:0.

Branky a asistence : 4‘ Plíšková (Chudá), 20‘ Strouhalová (Zvelebilová), 22‘ Svobodová (Chudá), 24‘ Bachmaierová. Vyloučení Kladna : Hnízdilová (2 min). Přesilové hry / využití : 0-1 / 0-0

FBC ECKGKladno -JM Chodov 7:5 (4:1, 2:2, 1:2)

První nedělní utkání před domácím publikem zahájily Kladeňačky na výbornou. Ve 4.minutě vedlo Kladno 3:0. Jednoznačná herní převaha trvala až do poloviny utkání. Tou dobou byl stav už 6:1 a schylovalo se k debaklu Chodova. Soupeřky však nesložily zbraně a navíc jim zpět do zápasu pomohl další gól z volného úderu a následně nešťastně tečovaný míček. Když se na konci třetí části za stavu 6:4 vkrádal na střídačku domácích strach o výsledek, uklidnila celý tým i fanoušky Kateřina Bařtipánová, která svým hattrickem doslova sestřelila chodovské naděje na zvrat.Hostující hráčkyuž jen těsně před koncem korigovaly na konečných 7:5.

Branky a asistence:1‘ Vrzáková (Hnízdilová), 3‘ Bachmaierová, 5‘ Bařtipánová, 12‘ Zvelebilová (Bachmaierová), 18‘ Strouhalová (bez as), 22‘ Bařtipánová (Plíšková), 43‘ Bařtipánová (Tučková).Přesilové hry / využití : 0-0 / 0-0.

FBC ECKGKladno- Děkanka Praha 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Vzhledem k předchozím výsledkům se utkání s pražskou Děkankou dalo označit za utkání víkendu. Tento souboj mohl pro Kladenské znamenat posun v tabulce na 3.pozici a další ambice v boji o play-off.

Zápas začla ve velkém tempu. Soupeř dorazil v prakticky kompletní sestavě, což znamenalo i přítomnost několika hráček, pravidelně nastupujících v dresu úřadujícího mistra i v extralize žen!

I přesto zápas začal lépe pro domácí. Právě bývalá hráčka Děkanky ve službách Kladna, Lucie Plíšková, zápas odstartovala důležitou první brankou. Navíc se podařilo zvýšit vedení Nicole Sládkové, která dokonale využila vynuceného střídaní golmanek na straně Děkanky. Po srážce z úvodu utkání musela odstoupit pro zranění začínající golmanka Děkanky a nastoupila sice zkušenější, ale nerozehřátá Alžběta Mušková. Právě toho se podařilo využít.
Děkanka na konci třetiny ukázkovou kombinací snížila, ale to bylo vše. Druhá třetina začala náporem Děkanky, ale bylo to Kladno, které se ihned po osvobození z úvodního tlaku prosadilo. Dvěma góly v rychlém sledu navýšily nejprve Tereza Svobodová a po ní, s nepříjemným zraněním kolene hrající, Pavla Kopřivová.

Třetí část nabídla znovu překrásnou florbalovou podívanou se šancemi na obou stranách, ale branky zejména kvůli skvělým golmankám nepadaly. Navíc Kladeňačky týmovou prací a nasazením vytvořily často vynikající a bezchybnou obranou tvrz. Až v samém závěru 2 minuty před koncem se povedlo Děkance snížit. Ale hráčky Kladno to nabudilo ještě víc a vítězství si nenechaly vzít a zvrat bojovným a disciplinovaným výkonem nepřipustily.

Branky a asistence : 3‘ Plíšková (bez as), 8‘ Sládková (bez as), 24‘ Svobodová (bez as), 28‘ Kopřivová (Plíšková).Přesilové hry / využití : 0-0 / 0-0.

Kladno: Siskosová, Červinková - Bařtipánová, Vrzáková, Kuchařová, Hnízdilová, Sládková, Smetáková, Liptáková, Blechová -Hubrová, Hyková, Plíšková, Kopřivová (nedělní zápasy), Bachmaierová, Zvelebilová, Tučková, Svobodová, Strouhalová, Chudá


Komentář trenéra Ondřeje Neumana: „Tento víkend patří mezi ty na které se nezapomíná. Celý tým může být spokojený a musí především vnímat výsledky zápasů jako výsledky své vlastní práce na trénincích. Jsem maximálně spokojen s nasazením a bojovností, kterou se tým představil domácím fanoušků. Holky předvedly všem, že florbal umí a především, že dokáží sportem žít jako tým. Je před námi stále dost práce pokud chceme dosáhnout hmatatelného ocenění naší práce, ale nejdůležitější stále zůstává, aby hráčky samy sobě dokazovaly, že mohou být úspěšné a mohou na sebe být hrdé. Věřím, že se nám podaří na výkony navázat a řadu věcí ještě zlepšit.“

Ondřej NEUMANN