Kaskadéry v Kladně rozhodně nepotkáte každý den, možná ani každý rok. Tahle parta kroužící Evropou přijela po 10 letech, mnozí z diváků tehdy ještě ani nebyli na světě, a ti si klasické kaskadérské kousky jako je jízda aut na dvou kolech, freestyle motocross i kousky prosycené ohněm užili asi nejvíce. Kdo z kluků neobdivoval tvrdé borce v silných vozech, létající freestylové motorkáře či týpky, co oheň a nebezpečí snad ani nevnímají. 

Kaskadéři to v Kladně jednoduché neměli, povrch kdysi trénikového škvárového  hřiště slavné divizní "Lokotky" je relativně měkký, i přes fakt, že byl prokropen desítkami kubíků vody. Držet pak vozy na dvou kolech je velmi těžké. O to efektnější je pak ale drift, kdy se "Báwa" vynoří z mraku prachu, to vypadalo impozantně.

Na své si přišly krásné dívky, které dostaly šanci zažít jízdu po dvou kolech. O zájemkyně nebyla nouze, po výstupu z aut pak  rozdávaly nadšené úsměvy.

Letošním hitem byly motorkové freestyle skoky, obdivuhodné, nebezpečné. Dva borci předvedli skvělé kousky, dopadová mobilní (unikátní záležitost) rampa se jen otřásala, je to obrovská energie, motorky s jezdci se pohybují možná 12 - 15 metrů nad terénem, borci to zvládali bravurně a když se loučili po své exhibici z vršku rampy, diváci je odměnili velkým aplausem.

Závěr show patřil v již setmělé aréně ohni. Dva nebezpečné a efektní kousky předvedli kaskadéři. Proskákat ze střechy z jedoucího vozu hořícími obručemi, to chce um a odvahu. Proletět hořící stěnou na kapotě bavoráku, to je za hranicí pudu sebezáchovy. 

Prohlédněte si fotogalerii, o atmosféře akce Vám napoví. Věřte, že naživo s burácejícími motory a závany žáru to je mnohem, mnohem lepší. Využijte možnosti navštívit zbývající vystoupení v Kladně a ve Slaném (viz. úvodník), zejména děti mají šanci zažít něco výjimečného, dopřejte jim to!

Bohumil Kučera