Celkem akci podpořilo deset párů, byť se jich nakonec utkalo jen osm. Předseda S3G - provozovatele areálu - Jan Gála si totiž den před turnajem zablokoval záda, a tak s manželkou Pavlou, bývalou ligovou hráčkou, nastoupit nemohli. „To jediné mě na turnaji trochu štvalo," usmála se Pavla Gálová a její manžel smutně souhlasil. „Chtěl jsem to zkusit, ale bohužel to fakt nešlo," smutně říkal Jan Gála.

Jinak ale Gálovi udělali za šest let své správy zdejšího starobylého areálu neskutečné věci. Chátrají areál za pomoci kamarádů, členů klubu i příbuzných parádně zvelebili, vybudovali tři písečné kurty, v zimě provozují nafukovací halu.

Beachvolejbal už nyní patří ke kladenské sportovní chloubě a bude asi ještě lépe. Talentů je hodně, skvělí trenéři také.

Desátou dvojicí, která zaplatila startovné, ale hrát nemohla, byl Milan Fortuník. Jedna z duší kladenského volejbalu, bývalý reprezentant, přispěchal ráno na kurty s tím, že zaplatí, ale hrát nemůže – komentoval pro televizi zápas národního týmu s Francií.

„Potěšil nás. Už tím, že ho to zajímalo. Navíc přinesl jako jednu z cen hezká volejbalová trička," chválila Fortuníka Eva Fryšarová.

A pochvalu vysekla také kladenskému areálu, kde byla poprvé v životě. „Moc se mi líbil. Jak kurty, tak zázemí s krbem a především moc vlídní Gálovi. Netušila jsem, že to sem mám z pražského Břevnova jen třicet minut, takže sem ráda zase vyrazím," dodala hlavní organizátorka Anabell Tour.