Na krásné lesní, mírně zvlněné a tudíž rychlé trati soutěžili musheři jak ve sprintu tak i midu. A Kladeňáci opět udávali tempo. Ve sprintu na 6,5 km dlouhé trati byl J. Stejskal v kategorii C-1 (do 4 hasků) druhý a Veronika Klímová v SC 21 (koloběžka a dva haskové) také druhá. V midu byla trať 22 km dlouhá a opět zde kralovali Kladeňáci. V kategorii MB (šest alaskánů) vyhrál V. Zetek, v MB1 (šest hasků) L. Klíma druhý a K. Kulhánková třetí v MU (osm alaskánů) byl J. Kouřil druhý a J. Králová třetí a v MU-1 (osm hasků) P. Hladovec obsadil třetí místo. Musíme doufat, že kvalitní podzimní příprava je dobrým předpokladem kvalitní saňové sezony.

Ohlédnutí za mistrovstvím republiky
Druhý listopadový víkend se ve Stochově odehrával za štěkotu psích závodníků. Kladenský musher's klub pořádal čtvrtý ročník závodů psích spřežení ve Stochově. Pro pořadatele to byl již 20. ročník závodů psích spřežení, který společnými silami zorganizovali (před volbou Stochova závody organizovali na Točníku, které díky myslivcům tam nemohli již realizovat). Že jsou závody kvalitní, dokazuje 160 přihlášených závodníků. Listopad je počasím nevyzpytatelný, a to se potvrdilo i na závodech ve Stochově. Při pátečním příjezdu nás vítalo sluníčko v sobotu ráno nás probudil silný vítr a v neděli se k tomu přidal po poledni parádní déšť. Závodníci si užili opravdu proměnlivé počasí a také jeden z mála závodů na blátě.
Stochovské závody byly zároveň i mistrovstvím republiky v MIDu (střední délka trati – 15km). A jak dopadli Kladeňáci: Ve sprintu (6km) byl Ondra Stejskal se svou šestkou hasků čtvrtý, v MIDu v kategorii MB-1 (do šesti hasků) L. Klíma 1. K. Kulhánková 4., v kategorii MB (šest alaskánů) byl Václav Zetek druhý.

Autor: Jiří Stejskal