„V okamžiku, kdy bylo jasné, že Arnaud Josserand nebude pokračovat, byl pro mě Tomáš jasná volba. V klubu působí několik let, měl jsem ho jako asistenta. Role, kterou měl v realizačním týmu Arnauda, se zhostil výborně. Je to velký odborník, který má spoustu zkušeností z velmi dobrých klubů, ale i ze slovenské reprezentace," okomentoval Samselyho povýšení šéf klubu Milan Fortuník.

Ten doufá, že nadějnému slovenskému trenérovi bude klub schopen vytvořit podmínky a zázemí, aby odvedl co nejlepší výkon a udržel kladenský tým na nejvyšších příčkách. "Mám k němu důvěru a myslím si, že to je dobrá volba a že může navázat na práci z letošní sezony,“ doplnil Fortuník.

Tomáš Samsely je v Kladně už od roku 2020. Dříve prošel zajímavé zahraniční štace v Baku nebo ve Francii, působil také u slovenského národního týmu žen a od loňska také jako asistent trenéra Stevena Vanmedegaela v slovenské mužské reprezentaci.  V Kladně kromě role asistenta zastával také pozici hlavního datového analytika hry, na tuto pozici nyní musí Milan Fortuník sehnat náhradu.