FC ARSENAL BENEŠOV – SK KLADNO 3:4 (2:0)

Lepší vstup do utkání měli hosté, když se Výborný dostal za domácí obranu, ale v dobré pozici zamířil vedle. Domácí borci odpověděli několika střeleckými pokusy, ale příležitosti Šindeláře, Tichého i Kiliána vychytal zkušený hostující gólman Čížek. Do šancí se dostalií i hosté, ale Chaloupka netrefil branku a Fujdiarovu střelu domácí gólman Kondrát dokázal s obtížemi vyrazit.

V 9´velmi slušně zaplněná hala poprvé zabouřila, domácí předvedli rychlou akci, když Šmejkal skvělou přihrávkou uvolnil Pavlíka, který střelou ke vzdálenější tyči nedal Čížkovi šanci. Brzy ale mohlo být vyrovnáno, agilní Výborný se dostal k zakončení, ale domácí zachránila tyč. Další šanci měli hosté po přímém kopu Výborného, Vincenc však mířil vedle. Pozornost Čížka v kladenské brance vyzkoušel tvrdou střelou Hampešť, úspěšnější byl hostující gólman. Ne tak již v 10. minutě, kdy Tichý svým důrazem sebral míč kladenskému obránci a své sólo bezpečně proměnil. Hosté měli několik šancí na zkorigování, ale Vincenc svůj sólový nájezd zakončil nepřesně a rozehraný přímý kop opět Vincence bravurně chytil Kondrát. Další dobrá šance Výborného skončila opět střelou vedle. V předposlední minutě si Žáček narazil míč v brankovišti s Kiliánem, ale zblízka nestačil Čížka prostřelit. Oba celky měly v závěru po 5 faulech a hosté dostali šanci zahrávat desetimetrový kop, Vincence však vychytal Kondrát. V posledním vteřinách mohl zvýšit vedení domácích Tichý, ale tentokrát čaroval Čížek.

Druhá polovina utkání začala ve znamení aktivity hostí změnit nepříznivý stav. Dalekonosnou střelu Výborného stačil Kondrát zlikvidovat. Ve 23´zkusil další střelu z dálky Abrhám, ta se z pomocí teče dostala až ke Kondrátovi, kterému prošla pod tělem až za brankovou čáru. Arsenal se snažil poctivě bránit a spoléhal na rychlé protiútoky, bohužel přečíslení ve 26´zůstalo bez patřičného zakončení. Pozornost Čížka vyzkoušel tvrdou střelou Brunclík, ale neuspěl. Hosté mohli z rychlého brejku vyrovnat, ale Chaloupku vychytal včasným vyběhnutím Kondrát.

Ve 28´se však už hosté radovali podruhé, Vašák rozehrál roh na Kroha a jeho střela prošla skrumáží těl až za Kondráta, přesně ke vzdálenější tyči. Hosté měli další šance, rychlý brejk dvojice Studený, Zapletal skončil na tyči benešovské branky a střelu Výborného kryl Kondrát. Dobrou šanci Arsenalu měl Kilián po spolupráci s Pavlíkem, ale překonaného Čížka zastoupil na brankové čáře kladenský obránce. Na druhé straně podržel svůj celek Kondrát, nejprve vychytal nebezpečnou střelu Studeného, neuspěl ani Kroh a Výborný.

Ve 32´ hala ztichla, když domácí obránce poslal nedůraznou malou domů, kterou vystihl Vincenc a pohodlně a lacino poslal svůj celek do vedení. Domácí mohli odpovědět Šmejkalem, který však Čížka ve slibné pozici nepřekonal a Žáček další ranou netrefil kladenskou branku. Pro domácí tak mohla přijít vzápětí další pohroma, k odhlavičkovanému míči se dostal Abrhám, ale jeho střela se zastavila o domácí tyčku. Akce se střídaly i nadále, po přesném výhozu Kondráta se dostal do zakončení Kilián, ale netrefil branku a Žáčkovu střelu nestačil usměrnit do kladenské sítě Pavlík.

Ten se stal zanedlouho smutným hrdinou, když se mu míč v brankovišti nešťastně odrazil na ruku a hosté penaltu bezpečně Vincencem proměnili. V závěru utkání měly opět oba celky po pěti faulech, ale tentokrát se desetimetrový kop již nekopal. Arsenal se ještě v závěru snažil zkorigovat nepříznivý stav, ale Pavlíka vychytal Čížek a následná dorážka Kiliána byla zblokována na roh. 20 vteřin před koncem se domácím podařilo přece jen snížit Hampešťem po příhře Kiliána, ale to bylo vše. Hosté v závěru těsné, ale zasloužené vítězství ubránili.

Branky: 9. Pavlík (Šmejkal), 10. Tichý, 40. Hampešť (Kilián) – 23. Abrhám, 28. Kroh (Vašák), 32. a37.Vincenc (druhá z pk). Rozhodčí: Smreček, Janeček. ŽK: Pavlík, Tichý (oba Benešov). 200 diváků.

SK Kladno: Čížek – Vincenc, Kroh, Výborný, Vašák, Abrhám, Fujdiar, Studený, Zapletal, Chaloupka Trenér: Petr Hlaváč.

Pavel NEPIL