Slánské MCE sehrálo smolné utkání s českolipskými F.A. Zole, i když se utkání přítomným divákům muselo líbit. Domácí České Lípě vyšel první poločas, ve kterém si vytvořila dvoubrankový náskok, ten však hosté brzy po přestávce smazali. Jenže hosté branky stříleli dál, a tak pět minut před koncem měli nadějné dvoubrankové vedení. Jenže ani jim to nestačilo. Dramatické utkání se rozhodovalo v samotném závěru, kdy nejprve domácí ve 39. vyrovnali a v poslední minutě proměněným pokutovým kopem strhli vítězství na svou stranu.

Vedoucí duo bodovalo naplno, i když na výhru se hráči obou celků dost nadřeli. V severočeském derby vzdorovali statečně lídrovi tabulky futsalisté českolipských Démonů, jejich snaha ve druhé půli však k bodům nevedla.

Naopak druhý poločas vůbec nevyšel futsalistům HFK Příbram. Příbramští v poločase drželi remízu 4:4, ale po pěti brankách ve druhém poločase podlehli domácím Třebusicím Příbrami, která tak po pěti inkasovaných brankách podlehla domácím Třebusicím 6:9. Rozhodující byli tři vstřelené branky domácích v rozmezí 27. a 30. minuty, po nich se již hosté nevzchopili.

Jedno z klíčových utkání se odehrálo i na samém dně tabulky, kde se o naději střetly poslední dva celky. Až nečekaně vysoko se v tomto duelu prosadili borci hostujícího slánského celku, kteří dokázali, že to se záchranou myslí vážně. Vojáci z 1.DFK se v úvodu ujali dvoubrankového vedení, ale kladenští dokázali ještě korigovat. To však bylo z jejich strany vše, hosté se do přestávky ještě dvakrát prosadili a ve druhé části hry již předváděli exhibici.

Další bodový zisk si připsalo Malibu z Mladé Boleslavi, které si ve vyrovnaném duelu poradilo s hosty z Veltěže. O plném bodovém zisku Malibu nakonec rozhodla šťastná trefa v samotném závěru utkání.

Závěr utkání rozhodoval i o osudu souboje BB Děčín s Brandýskem. V něm si domácí Severočeši před přestávkou vytvořili dvoubrankový náskok, vedení si pak drželi až 38. minuty, kdy Brandýsek dokázal vyrovnat. Když se pak dvacet vteřin před závěrečnou sirénou domácí opět prosadili, radovalo se hlediště ze zisku tří bodů. Jenže jejich radost byla předčasná. Brandýsku se totiž podařil husarský kousek v podobě vyrovnání po bezprostřední rozehrávce a odvezl si tak překvapivě, ale zaslouženě cenný bod.

Výsledky 16. kola: PK Třebusice – HFK Příbram 9:6 (4:4), AFC Celtic Kladno – 1. DFK Slaný 1:9 (1:4), Malibu Mladá Boleslav – SC Veltěž 5:4 (1:1), Bílý Balet Děčín – FC Brandýsek 4:4 (2:0), F.A. Zole Česká Lípa – MCE Slaný 6:5 (3:3), Slavia TU Liberec – Démoni Česká Lípa 6:3 (3:1).

1. TU Liberec 16 11 2 3 115:72 35
2. PK Třebusice 16 10 4 2 138:75 34
3. MCE Slaný 16 9 2 5 156:107 29
4. Démoni Č. Lípa 16 8 3 5 120:83 27
5. Malibu MB 16 9 0 7 101:81 27
6. Zole Č. Lípa 16 8 2 6 107:99 26
7. FC Brandýsek 16 6 2 8 81:68 20
8. BB Děčín 16 6 1 9 72:135 19