Kladenský kádr také prošel přes léto zajímavými změnami. Do kádru se vrátil bývalý reprezentant David Müller, jenž loni hostoval v Benagu Zruč, plnohodnotně se zapojila také další bývalá opora Jiří Veselý. Nový je i brankář Jakub Tichý ze Slavie (reprezentant do 21 let).

Naopak Martin Fitko se odstěhoval do Mšena, a tak bude hostovat právě v dresu dnešního kladenského soka. Skončilo rovněž trio borců hostujících ze Slavie – Mařík, Zapletal a Wojnar (příbuzný současné opory fotbalistů Kladna). Ze slávistů zůstal jen Jaroslav Kroh. „Určitě jsme rádi za návrat Müllera, který pořád hraje fotbal v Rakousku a chce mu dát přednost před futsalem. Odchod Fitka jsme pochopili, Martin se přestěhoval, navíc pracuje ve Velvarech, takže to má do Mělníka mnohem blíž. Příchod mladého gólmana Tichého rovněž vítáme. Ke zkušenému Čížkovi to bude ideální doplnění, naopak Pavel Manda kvůli pracovnímu zaneprázdnění už bude trénovat jen občas,“ vysvětlil kouč SK Kladno Petr Hlaváč.

Ten nezastírá, že by jeho tým rád proklouzl zpět do nejvyšší soutěže. „Tak to určitě, ale nejdřív se musíme dostat do play-off, to je první cíl,“ zůstává nohama na zemi.

V jeho kádru může dojít ke změnám ještě v sezoně. Například by se mohl zapojit David Chaloupka, toho času soukromě v Austrálii. „Přiletět má v únoru, to by bylo ideální. A že by nebyl připraven, to vylučuji. Je to samorost, během čtrnácti dnů bude stejně dobrý jako dřív,“ usmívá se Hlaváč, do jehož kádr patří ze zkušených borců ještě Vincenc, Čurda, Jaráb, Výborný a Vašák, z mladíků pak Abrham, Fujdiar a Studený.

A co soupeř? Přestávka po sestupu udělala v mělnickém kádru pořádný průvan. Odcházejících hráčů bylo tolik, že by vydali na jeden luxusní tým. Beránek, Runt, Hnízdil, Remenec, Matějček, Hyka, Spal, Průcha, Čermák, Brožek, Polák, Huráb – s těmi všemi už v Mělníku pro novou sezonu nepočítají.

Některým skončilo hostování, další přesunuli svou futsalovou budoucnost jinam a ostatní pověsili sálovky na hřebík.

Kdo tedy potáhne „nový“ Olympik? Vedle odchovanců, kteří se posunuli do A-týmu z úspěšné juniorky není nouze ani o posily zvenku.Z Kladna přichází na hostování už zmíněnýMartin Fitko,zkušeností na rozdávání má Jakub Němec z pražské Slavie. Ze stejného klubu se na hostování vrací i Petr Jurčovský. Čtvrtým do party je David Vrána zapůjčený z Bohemians Praha.

„Martin Fitko je obránce s vynikající přihrávkou a přehledem, zdobí ho dobrá střela, přirovnal bych ho ke Kamenickému. Jakub Němec je hráčem do kombinace s dobrou koncovkou. David Vrána je velice šikovný a výbušný hráč. Zatím toho moc nenatrénoval, přibrzdilo ho zranění a nemoc. Petr Jurčovský je pro příznivce Olympiku známým jménem. Vrací se do mateřského klubu a myslím, že ku prospěchu obou stran,“ představil nové „koně“ manažer Pavel Šuba, který je přesvědčený, že se podařilo dát dohromady silnou sestavu.

Jejím cílem bude probojovat se do play-off. Neúčast ve vyřazovacích bojích bude v klubu brána za neúspěch. „Olympik by měl zachovat tradici a opět patřit k lídrům druhé ligy. Samozřejmě chceme výkony a výsledky přivábit do neratovické haly více diváku, než tomu bylo v závěru minulé sezony.“

V domácí hale se Mělničtí poprvé představí až ve třetím kole proti Hradci Králové. Za sebou už budou mít zápasy v Příbrami a dnešní premiéru v Kladně, které nezastírá touhu po návratu do nejvyšší soutěže.

„Kladno má konsolidovanou a i přes své mládí zkušenou sestavu, kterou ještě vyšperkoval návrat Müllera z Benaga. To, že každé utkání s nimi je vyrovnané a předem bez vítěze, tentokrát úplně neplatí, Kladno bude v utkání favoritem a my můžeme jen překvapit,“ čeká velmi těžkou premiéru Pavel Šuba.

Rudolf MUZIKA, Luboš KURZWEIL