Na skvěle připravených sedmi hřištích se i letos představí zhruba osmdesát celků, mezi nimiž nebudou chybět ani ty slánské. Tradičními účastníky jsou 1. DFK a Alpina, která si již jednou zahrála ve finále, potřetí sem vyráží Foboz, premiéru pak má asi nejúspěšnější slánský tým – Čechie.


Většina jejích hráčů už atmosféru turnaje zažila v dresu výběru Asociace Slaný, jehož kostru vždy tvořili a který si již rovněž zahrál ve finále.


Los nebyl k našim zástupcům příliš krutý, všichni mají skupiny hratelné. Jako první se v sobotu 21. července ráno představí borci Alpiny Slaný, kteří se postupně utkají s celky Faraon Kadaň, Whiteriders Kolín, KBA Dobruška a OK Stavimont Jeseník.


Další na řadu přijdou vojáci, již budou ve skupině F mít za soupeře STS Chvojkovice, OK Interier Pardubice, Vyhaslé hvězdy Praha a z loňského pozdeňského turnaje známé Kosáky Vysoká Srbská.


Odpoledne se pak do bojů přidají nejprve borci Fobozu, když se postupně utkají s mužstvy Olympie Bruntál, Frantic Dogs Hr. Králové, Bezgólová výhra Ostrava a Zelený Balet Nová Paka.


Jako poslední ze slánských kolektivů do turnaje vstoupí Čechisté, kteří poměří síly s BTK Rumpál Prachatice, Katenáčo Jevagjik, SKN Hr. Králové a Akté Zlín.


Z každé skupiny postupují první dva, šanci jít dál mají i týmy ze třetích míst. Doufejme tedy, že naši zástupci budou mít v místě tradičního ubytování, v hotelu Metuje v Novém Městě nad Metují, možnost oslavovat postup do nedělních finálových bojů, jak je v posledních letech tradicí.