Ani další dva faktory před úvodem ligy nebyly nijak pozitivní. Kladenským nevyšly ideálně přípravné duely, navíc jim los úvodních kol přiřkl velice kvalitní soupeře. Přesto mohli získat více bodů než ten jediný, který mají po třech kolech na svém kontě.


V úvodním kole zajížděli Kladenští do Heřmanova Městce, kde našli svůj azyl futsalisté Torfu Pardubic. Domácí byli v prvním poločase lepší, vytvořili si tříbrankový náskok a s hosty to chvílemi vypadalo na ručník. Ve druhém poločase však nastal obrat, když Fitka dokonaným hattrickem náskok vymazal. Vzápětí neproměnili jeho spolubojovníci další vyloženou příležitost, zvýšené úsilí domácích pak znamenalo další dva zásahy do Mandovy svatyně.
Ve druhém kole přivítali modrobílí na své palubovce velkého favorita celé soutěže, zkušený 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto. A v úvodu domácí favorita zaskočili, když se ujali hned z první akce vedení. Bohužel se při ní zranil autor branky Junek, což se později ukázalo jako klíčový moment. Domácí sice ještě zvýšili vedení, ve druhé části však získal převahu soupeř a nepříznivé skóre otočil.


Do třetice se představili Kladeňáci v Mladé Boleslavi proti místnímu Selpu. Tým skládající se z několika osobností ligy byl favoritem, přesto nemohl dlouho překonat obranu hostů. Sami naopak na začátku druhé půle udeřili, když se dvakrát trefil Müller. Dvoubrankové vedení držela jeho družina ještě minutu před koncem, přesto opět o výhru přišla. Závěrečná hra domácích s brankářem v poli přinesla vyrovnání šestnáct vteřin před koncem, hosté tak místo jistých tří bodů odjížděli pouze s jediným.


Úvodní tři kola však ukázala, že Kladenští nemají tak špatný kádr, jak se spekulovalo před sezonou. Brankářský tandem Manda – Vošmík je velice dobrý, vysokou kvalitu má i základní čtyřka Müller, Fitko, Nový, Junek. Skvělými výkony se v posledním utkání prezentoval i obránce Veselý, zkušenosti získávají mladíci Vymětalík, Beránek, Penc i několik hráčů loňské juniorky. A pokud do hry zasáhnou i takové opory, jako jsou Zachariáš či Marek, bude Kladno silným soupeřem každému protivníkovi. Navíc vedení nezahálí a snaží se tým posilovat. Přijít by tak měl fotbalista SK Kladno (nyní hostuje ve Vlašimi) David Hlava, bývalý hráč Alfy Liberec.

Klíčové utkání úvodních kol I. ligy sehrají zítra futsalisté SK Kladno na palubovce Mikesky Ostrava. Ta nezačala nejlépe a má stejně jako Kladenští jediný bod.