Kladno – Šumperk 3:3 (0:1)

Domácí ukázali, že letošní výkony jsou lepší než postavení v tabulce. V první půli měl víc práce brankář hostů Guntorád, jenž byl ´malým velkým´ mužem svého týmu. První ale kapituloval Manda, který v 11. nestačil zareagovat na střelu O. Málka a smolnou teč Müllera. Několika technickým parádami se pak předvedl elitní střelec soutěže – Navrátil, naštěstí pro Kladno to ale bylo z jeho strany vše.

Asistent hostů Antonín Titzl si první půli pochvaloval. Méně spokojený byl po změně stran. Ve 22. Junek na gólmana ještě nevyzrál, ve 26. ale Kešner po Mandově výhozu vyrovnal. Už za minutu SK vedl, když přesně pálil Junek. Škoda, že pak Bernas břichem usměrnil centr jen do tyče, za chvíli totiž bylo srovnáno. Skvělý O. Málko přesně servíroval Teznerovi – 2:2. Podruhé šli Kladenští do vedení ve 35. Po Müllerově přihrávce vyhrál Polák souboj s Guntorádem a pohodlně upravil na 3:2. „Šel jsem do toho natvrdo a měl jsem i štěstí. Bohužel na výhru můj gól nestačil,“ litoval autor třetí branky a k následným minutám dodal: „Měli jsme smůlu, mohli jsme zápas dotáhnout do vítězného konce.“ Kladenští ale náskok zvýšit nedokázali a zaplatili za to ve 38., kdy se podruhé trefil šumperský hrdina O. Málko.

„Bylo to pěkný zápas a remíza je zasloužená, když ale dvě a půl minuty před koncem vedeme, tak je škoda, že jsme to neudrželi. Na druhou stranu jsme dlouho prohrávali, takže jsem spokojený,“ řekl k zápasu kouč Kladna Petr Hlaváč. „Bod beru, všemi deseti. Jsem štastný, že jsme ho uhráli,“ přiznal šumperský Titzl.

Branky: 26. Kešner, 27. Junek, 35. Polák - 11. a 38. O. Málko, 30. Tezner.