Selp Ml. Boleslav – SK Kladno 1:0 (0:0)

Jako první zahrozil nový domácí kanonýr Pechar (dříve KO Praha), pak zase prováhal šanci Kraus a tutovku Kamenický po akci posily z Pardubic Semeráda. Ale v zápase plném rušných situací zlobili i Kladenští, hlavně zásluhou mladíčků. Vašák byl v nadějné příležitosti faulován a v poslední minutě Jaráb šikovně narazil Müllerovi, ten měl ale míč na dlouhou nohu a trefil jen brankáře Knoblocha.

Hned v úvodu druhé půle skvěle spolupracovala dvojice Jaráb – Čurda, druhý jmenovaný však na centr spoluhráče nedosáhl. Iniciativu pak převzali domácí, Manda si ovšem poradil. Hosté se nenechávali zahanbit a brzy obraz hry i poměr příležitostí vyrovnali. Knobloch musel vyrážet tvrdé střely Fitka a Müllera, Vašákova dorážka minula jen o centimetry branku. Následonou Jarábovu ránu z otočky Knobloch vytěsnil mimo tyče.

Pak už se dařilo přece jen více domácím. Kladno se sice v závěru pokusilo o hru bez brankáře, ta mu však totálně nevyšla. Hrdina nejprve nastřelil dlouhým odkopem břevno opuštěné svatyně hostů, vzápětí však využil chybnou rozehrávku zkušeného hostujícího gólmana Mandy, jenž předtím vyčapal všechny jeho pokusy, a střelou do prázdné klece rozhodl o vítězství a postupu svého celku.

Branka: Hrdina. Rozhodčí: M. Černý, Hanzlík. ŽK: Müller (Kladno).

Kladno: Manda – Čurda, Müller – Jaráb, Elman – Fitko, Bernas, Vašák. Trenéři: Petr Hlaváč a Miroslav Chadima.

Pavel NEPIL