VšB Ostrava – SK Kladno 4:2 (1:0)

Hodně to bylo o šancích. Tři první měli hosté, ale skvělý brankář Závodník čapl sólo Müllera i rány Volfa a Chaloupky, zatímco Pečonka, který SK Kladno posílil teprve v týdnu ze Slavoje Kladno, inkasoval z kopačky Bause, jehož nechal v poklidu seběhnout Elman.

To ještě nebyl problém, protože svěřenci kouče Hlaváče aktivní hrou ve druhé půli docílili vyrovnání. Na vápně se uvolnil Říčka a v pádu trefil pod horní tyč – 1:1. Radost netrvala dlouho, protože vzápětí Müller odkopl míč tak nešťastně, že nastřelil Čurdu a od něj míč putoval do brány. Následovala chyba v rozehrávce potrestaná Kapsou, a když Müller konečně snížil, vzápětí inkasovali hosté počtvrté.

„Je vidět, že máme jen dva body a nohy pak jdou úplně jinak než když je mužstvo v pohodě,“ konstatoval smutně kouč poražených Petr Hlaváč, podle něhož už je situace kritická. „Pokud z následujících pěti zápasů nevyhrajeme alespoň čtyři, bude to hodně špatné. Ale rádi bychom, aby už přišly posily z fotbalového áčka Kladna – Zachariáš či Hlava,“ modlí se Hlaváč.

Branky: 14. Baus, 27. vlastní, 32. Kapsa, 35. Jurč – 27. Říčka, 35. Müller.

Kladno: Pečonka – Chaloupka, Elman, Jaráb, Vincenc, Volf, Vymětalík, Müller, Říčka, Čurda.