Účastníky totiž byly překvapivě druholigová Čechie Slaný, divizní 1. DFK Slaný a PK Třebusice. Navíc Čechie měla problémy se sestavou, a tak ji vypomohli borci ještě na jaře prvoligového Kladna – reprezentant Müller, Vincenc a Chaloupka. Ani ti ji nakonec nepomohli k postupu do finále!

Čechie Slaný – PK Třebusice 1:1 (1:1). V atraktivním duelu jako první skórovali domácí. Ve 2. minutě se o to po Chaloupkově přiťuknutí postaral Müller. Za čtyři minuty se na opačné straně prosadil tečovanou střelou Hink a bylo vyrovnáno. Kvalitní duel pokračoval až do konce. Šance ale pochytali brankáři, nebo se třásly brankové konstrukce. Branky: Müller – Hink.

1. DFK Slaný – Čechie Slaný 3:5 (1:1). I druhý duel byl dlouho vyrovnaný, hosté ho ve svůj prospěch rozhodli až v závěrečné pětiminutovce. Čechisté šli dvakrát díky posilám do těsného vedení, za domácí však vždy dokázal Pa. Kubenka vyrovnat a ve 22. dokonce jít i do vedení. To jim však vydrželo pouhé tři minuty, než Chaloupka zahájil finiš vítězů. Branky: Kubenka Pa. 2, Tauš – Chaloupka 2, Vincenc, Kvapil, Müller.

PK Třebusice – 1. DFK Slaný 8:4 (6:1). O čest hrající vojáci postavili do branky nestárnoucího trenéra Hovorku, který se však na několika zásazích domácích borců podepsal. Hosté se sice trefili jako první, pak však stříleli pouze Třebusičtí. Do přestávky vstřelili šest branek a na potupu hostů tak bylo zaděláno. Ti po obrátce porážku kosmeticky upravili. Vítězové díky lepšímu skóre mohli slavit postup. Branky: Měkota 3, Hink 3, Kubín P., Střela – Kratochvíl, Hlaváček, Cílek, Křeček.

Souběžně s duely semifinálové skupiny hrály poslední celky základních skupin o konečné pořadí na 7. až 9. místě. Nejvýše se umístil ambiciózní celek mladíků z Dobřichovic, překvapením je pak nula na kontě zkušených Blevic.

Atraps Kladno – Dobřichovice 4:6 (4:2). Již ve 4. minutě se podařilo hostům vstřelit dvě branky, snaživí domácí přidali a čtyřmi brankami stav otočili. Hosté však měli bleskový nástup do druhého poločasu. Brzy vyrovnali a v závěru strhli výhru na svoji stranu! Branky: Bůžek M. 2, Paták, Scherzl – Štědronský 2, Šlapák 2, Fryš, Halenka.

Blevice 73 – Atraps Kladno 4:7 (1:4). Favorit se ujal střelou Bednára v 5. minutě vedení, pak se však začali prosazovat hostující borci. V 9. minutě bylo po střele Scherzla vyrovnáno a ve 22. minutě už vedli Atraps rozdílem pěti branek. Pak se však domácí během jediné minuty třikrát trefili! Drama trvalo jen dvě minuty, než výhru hostů pojistil Stehlík. Branky: Bednár 2, Bauer 2 – Scherzl 3, Stehlík 2, Toms 2.

Dobřichovice – Blevice 73 3:2 (2:1). V kvalitním utkání se první prosadilo dravé domácí mládí, hosté však těsně před přestávkou vyrovnali. V úvodu druhé půle se Blevičtí dostali do vedení, o to však v závěrečné pětiminutovce vinou Šlapáka přišli. Branky: Šlapák 2, Halenka – Tintěra, Kokoš.

Pavel NEPIL