Mezi nimi nebudou chybět divizní 1. DFK Slaný a M.C.E. (bývalá Alpina), přeborový FC Foboz a zástupce okresních soutěží FK Union. Zájem projevila i druholigová Čechie, nakonec se však do turnaje tento celek nepřihlásil a jeho hráči posílí ostatní slánské týmy.

Pořadatelé již zveřejnili rozlosování turnaje, z něhož vyplývá, že zřejmě nejjednodušší skupinu má DFK. Ten hraje v základní skupině s Flush Dobruška, O.K. Stavimont Jeseník (což je vlastně rezervní celek několikanásobného vítěze turnaje Gamaspolu Jeseník), FC Doubravice a FC Děčín.

Nijak složitou skupinu nemá ani M.C.E. Slaný, jejíž hráči budou mít největšího soupeře v celku FC Frantig Dogs Hradec Králové, dále se pak střetnou s týmy ZABABA Lázně Bohdaneč, Ansábl Praha a Goal Dobruška.

O poznání těžší skupinu má Foboz Slaný, který se utká s domácím IaC (v posledních třech letech tento tým obsadil všechny stupně vítězů, obhájce loňského prvenství), silným celkem disponuje i FC Bamboocha Velký Dřevíč. Skupinu pak doplňují celky 1. FC Květnice Tišnov a SK Futsal Karlín.

Nováčkem turnaje je ze slánských celků FK Union, který se střetne s velice silnými týmy, a to Olympií Bruntál a FC Orel Zbečník. Dalšími účastníky jsou Lokomotiva Suchdol a 1. FC Pribina Hesov.

Ze sobotních základních skupin postupují do nedělních čtvrtfinálových první dva celky, plus nejlepších šest týmů z třetích míst. Uvidíme, zda slánské celky dokáží navázat na úspěchy Sebranky Slaný (2. místo 2004), Alpina Slaný (2. místo 2005) či 1. DFK Slaný (3. místo 2007).

Pavel NEPIL