V posledních třech kolech měl za soupeře celky, které se v konečném účtování budou prát s Chrudimí o titul. „Hráli jsme s nimi vyrovnané partie, pak ale obdržíme špatný gól, a když hru otevřeme, dostaneme další,“ konstatovala letní posila Kladna, Petr Šnídl, jenž má na kontě i dva reprezentační starty.

Jak jste spokojený v novém klubu?

Je to v pořádku. Parta je dobrá, jen kdybychom měli lepší výsledky. K tomu, abychom měli víc bodů, musíme proměňovat šance.

Co jsem viděl a slyšel, tak je neproměňujete v době, kdy se rozhoduje o výsledku.

Musíme do sebe dostat větší klid v zakončení. Možná to pramení z toho, že jsme pod takovým tlakem, kdy se rozhoduje, zda budeme hrát o záchranu nebo ve středu tabulky.

Máte na kontě pouze jeden gól a stejný počet přihrávek.

Je to bída. Samozřejmě jsem čekal víc, ale je to jak jsem říkal, v celém týmu. Já tam jsem tam spíš od toho, abych bránil, i když ve futsalu se to tak nedá rozlišovat. Přece jen k brance to je blízko. Asi bych to měl vzít víc na sebe.

Za týden vám bude 33 let. Co ještě očekáváte od futsalové kariéry? Co si přejete?

Určitě záchranu Kladna a kdyby to šlo, tak i play–off. Vzhledem k mému věku si dlouhodobější cíle nedávám, snad jen abych byl zdravý a nejvyšší soutěž hrál co nejdéle.

Kladno je už váš pátý tým nejvyšší soutěže, ve kterém působíte.

Slavii bych ani nepočítal, protože tam jsem byl stejně jako další hráči pouze administrativně. Jinak počet týmů je přiměřený mému věku. Já mám takové dvouletky.

Věnujete si i fotbalu, který hrajete za Městečko, jež na jaře spadlo z I. B třídy do okresního přeboru Rakovnicka.

Futsal se hraje v pátek a velký fotbal o víkendu, takže se to dá zvládnout. Městečku se celkem daří, hrajeme druhý třetí flek a také tam se potýkáme s neproměňováním šancí. Možná to je mnou, stejně jako ve futsalu. Asi na to něco bude (smích).

V pátek vás čeká Liberec, druhý z nováčků.

Musíme je porazit, to je tým který musíme udržet pod sebou. Doma se prostě musí. Připravujeme se na ně. Po třech těžkých soupeřích to bude jiné utkání, myslím, že přijedou bránit a chodit do brejků.

Od 20.30 hodin hrajete v hale Centrum, kde je nová podlaha. Než se ošlape bude ještě nějaký čas kluzká.

Už je to o něco lepší, ale ideální ještě ne. Teď jsme hráli v Brně a tam to bylo neskutečný. Povrch z parket byl nalakovaný a krásně připravený.